2. liga. Niespodziewana porażka AZS UJK Społem Kielce z beniaminkiem. Pierwsza od ośmiu miesięcy

Paweł Kotwicaa
Patryk Ptak/AZS UJK Społem Kielce
W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, AZS AGH Kraków wygrał z AZS UJK Społem Kielce.

AZS AGH Kraków - AZS UJK Społem Kielce 26:23 (13:12)

AZS UJK Społem: Jastrząb, Czerwiński - Bernacki 1, Bulski 1, Boszczyk 4 (2), Curyło, Stępnik 3, Szafarczyk 6, Siedlarz 3, Bysiak, Sornat 4 (3), Hady, Grzesik 1.

Pierwsza od ośmiu miesięcy porażka kieleckiego zespołu, który ostatni raz dał się pokonać 8 lutego. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, goście nieco zawalili początek drugiej, gdy AZS AGH odskoczył na różnicę pięciu bramek (17:12, 35 minuta). Zespół z Kielc zaczął gonić i w 53 minucie doprowadził do remisu 20:20, ale końcówka meczu należała do krakowian.

- Na początku meczu nie sprawdził się nasz system obrony, potem trochę brakowało skuteczności. Zespół z Krakowa to beniaminek, ale ma sporo zawodników z pierwszoligową przeszłością i oni zrobili różnicę. Szkoda punktów, ale porażka kiedyś musiała przyjść - mówił trener AZS UJK Społem, Tomasz Błaszkiewicz.