• 01dzień
  • 11godz.
  • 28min.
Odwiedź serwis wyborczy

2. liga. Piłkarze ręczni Buskowianki Busko-Zdrój po zaciętym meczu wygrali po karnych. Zwariowana końcówka

Buskowianka Busko-Zdrój
W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, Buskowianka Busko-Zdrój wygrała z Orłem Przeworsk.

Buskowianka Busko-Zdrój - Orzeł Przeworsk 35:34 po karnych (32:32, 10:15)

Buskowianka: Smagór, Duda - Grzyb 2, Żarnowski 2, Mizdra, Szustak 3, Kutek 5, Bąk 3 (2), Maj, Kwieciński 4, Glita 7, D. Kubisztal 6.

Zacięty, ciekawy mecz, w którym zawodnicy Buskowianki kilka razy uciekali spod topora. Ostatecznie wygrali po karnych i zgarnęli dwa punkty.

Początek spotkania był wyrównany. W 7 minucie było 4:1 dla miejscowych, po kwadransie gry był remis 6:6. Od tego momentu gospodarze stracili cztery bramki z rzedu i ten fakt odbijał im się czkawką praktycznie do końca podstawowego czasu gry. Bo do remisu Buskowianka doprowadziła dopiero w 51 minucie (26:26). Końcówka spotkania była zacięta i zwariowana, w 56 minucie nasz zespół przegrywał 26:29, a 20 sekund przed końcem zdobył gola na 32:31. Jednak Orzeł zdążył wyrównać.

W karnych, po dwóch seriach zespół z Buska przegrywał 0:1. Ale potem świetnie zaczął bronić Paweł Smagór, który wybronił trzy "siódemki".

- 25 minut pierwszej połowy zagraliśmy skandalicznie, nie realizowaliśmy założeń, nie było ani obrony, ani ataku. Męska rozmowa w szatni pomogła. W drugiej połowie drużyna zagrała z sercem, może momentami na wariackich papierach, ale najważniejsze, że z efektem - mówił trener Buskowianki, Zygmunt Kamys.