2. liga. Piłkarze ręczni Wisły Sandomierz wygrali w Zawierciu!

W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, Viret CMC Zawiercie przegrał z Wisłą Sandomierz.

Viret CMC Zawiercie - Wisła Sandomierz 30:34 (14:15)

Wisła: Skowron, Pęgielski - Solon 3, Białkowski 6, Rusin 5 (3), Anwajler, Szklarski, Dusak 4, Cupisz 10, Werstler 6.

"Wiślacy" pojechali do spadkowicza z pierwszej ligi w zaledwie 12-osobowym składzie, a w dodatku nie wszyscy zawodnicy wyszli na boisko, a kilku z tych, którzy wyszli, było chorych lub z powodu choroby przez cały tydzień nie trenowało. Tym większe słowa uznania dla Wisły, która może nie zagrała wielkiego meczu, ale przez jego większość prezentowała się bardzo solidnie.

Sandomierzanie wyszli na boisko trochę ospadli, co wykorzystali rywale, w 12 minucie obejmujac prowadzenie 7:2. Od tego momentu jednak goście zaczeli się rozkręcać. Doprowadzili do remisu, a na drugą połowę wychodzili z na minimalnym prowadzeniu.

W 40 minucie Wisła wygrywała 21:17, a w 45 - 25:20. W końcówce Viret jeszcze przycisnął, skrócił dystans do dwóch bramek i miał karnego, ale świetną interwencją popisał się bramkarz z Sandomierza, Daniel Skowron. Najlepszym zawodnikiem na boisku był rozgrywający Wisły, Tomasz Cupisz, który zdobył 10 bramek, wiele w trudnych momentach i bardzo dobrze grał też w obronie.

- Pojechaliśmy w skromnym składzie, między innymi bez Maćka Sadeckiego i trochę się bałem tego spotkania. Ale poradziliśmy sobie - cieszył się trener sandomierzan, Adam Węgrzynowski.