2. liga piłkarzy ręcznych. Buskowianka przegrała z PGE VIVE II. Kielczanie zagrają w grupie mistrzowskiej

W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, Buskowianka Busko-Zdrój przegrała z PGE VIVE II Kielce.

Buskowianka Busko-Zdrój - PGE VIVE II Kielce 19:26 (10:16)

Buskowianka: Smagór, Duda, Pałys - Żarnowski 3, Mizdra, Szustak 1, Trutkowski 1, Kutek 3, Bąk 4, Paździor 1, Maj, Kwieciński 1, Glita 3 (1), Czaja, D. Kubisztal 2.

PGE VIVE II: Wałach, Wodecki - Urbanowski 10 (5), Pinda 2, Bandrowski 3, Murzec 3, Surgiel 2, Kordos, Mazur 1, Cender, Szaniawski, Cieszkowski 4, Balawejder, Zdziech, Włodarski 1.

Buskowianka miała przed tym meczem szansę na wyprzedzenie w tabeli PGE VIVE II i zakwalifikowanie się do grupy mistrzowskiej. Warunkiem było pokonanie rezerw mistrzów Polski i wygranie zaległego meczu z SMS ZPRP II za tydzień. Ale już pierwszy z tych warunków nie został spełniony i w grupie mistrzowskiej zagra PGE VIVE II.

Goście już na początku ustawili sobie mecz. Skuteczna była ich defensywa 5-1, dobrze bronił Miłosz Wałach i w 8 minucie było 6:1 dla kielczan, a w 21 - 12:6. Sześciobramkowa przewaga utrzymała się do przerwy.

Już w 34 minucie gospodarze stracili Marka Glitę, który dostał czerwoną kartkę, ale nie przeszkodziło im to w odrabianiu strat. W 44 minucie drużyna trenera Zygmunta Kamysa przegrywała tylko 17:19. Ale odpowiedź kielczan była natychmiastowa - zespół trenera Aleksandra Litowskiego zdobył sześć bramek z rzędu i spotkanie było rozstrzygnięte.

ZOBACZ>>> Dujszebajew zerwał więzadło w kolanie. Co to oznacza dla PGE VIVE?