2. liga piłkarzy ręcznych. Debiutanci z SMS ZPRP III Kielce wyraźnie ulegli rutyniarzom z Zagłębia Sosnowiec

PK
W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, SMS ZPRP III Kielce przegrała z Zagłębiem Sosnowiec.

SMS ZPRP III Kielce - Zagłębie Sosnowiec 23:35 (10:17)

SMS ZPRP III: Poźniak, Jastrzębski - Będzikowski 5 (1), Makuła 1 (1), Wiaderny 3, Świt 3, Antolak, Michałowicz 2, Kacprzyński 2, Majchrzak, Jarosz 1, Stempin 4, Kotliński 2.

Przewaga drużyny, w której grają tak doświadczeni zawodnicy, jak 36-letni Marceli Migała, mający za sobą wiele sezonów w ekstraklasie, grający na na najwyższym szczeblu rozgrywek Arkadiusz Kowalski, czy bramkarz Rafał Ratuszniak, nad debiutującymi w rozgrywkach drugiej ligi uczniami SMS była wyraźna. W dodatku goście grali dość twardo, co wprawdzie kosztowało ich 16 minut kar, ale skutecznie powstrzymywało słabszych fizycznie gospodarzy.

Zagłębie szybko zbudowało prowadzenie, a potem je powiększało - w 10 minucie było 2:7, w 15 - 4:10, w 38 - 12:21, a w 46 - 15:28.