2. liga piłkarzy ręcznych. Piłkarze ręczni AZS UJK Społem Kielce wygrali z liderem! [VIDEO, ZDJĘCIA]

Patryk Ptak/AZS UJK Społem Kielce
W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, AZS UJK Społem Kielce wygrał z AZS AGH Kraków.

AZS UJK Społem Kielce - AZS AGH Kraków 31:28 (13:13)

AZS UJK Społem: Jastrząb - Bernacki 5, Bulski 3, Boszczyk 3, Curyło 1, Stępnik 6, Szafarczyk 9 (2), Siedlarz 1, Bysiak, Hady 3 (3), Grzesik, Sornat.

Dobry, ciekawy, zacięty, twardy, szybki mecz na pierwszoligowym poziomie. Nic dziwnego, grał wicelider grupy drugiej ligi (gospodarze) z liderem (goście). Drużyna trenera Tomasza Błaszkiewicza bardzo chciała zrewanżować się za porażkę 23:26 z pierwszej rundy, a rywale nie chcieli jej tego ułatwiać.

Zaczęło sie bardzo źle dla kielczan, którzy nie potrafili sobie poradzić z dobrze zorganizowaną, agresywnie grającą obroną AZS AGH i z bramkarzem przeciwnika. Nasi zawodnicy marnowali karne, kontry, a w ataku pozycyjnym nie mogli się przebić do czystych pozycji. W 9 minucie było 0:4. AZS UJK Społem pierwszego gola, i to z karnego, zdobył pod koniec 10. minuty meczu, a pierwszego z gry na początku 16. minuty. Ale zespół z Kielc nie dał krakowianom powiększyć przewagi, a dzięki dobrej grze w obronie i interwencjom Filipa Jastrząba powolutku zaczął odrabiać straty. Atak zespołu rozbujał Piotr Szafarczyk, który kilka razy zaskoczył obronę AZS AGH rzutami z biodra. W 24 minucie był remis i remisem zakończyła się pierwsza połowa.

Na początku drugiej zespół z Kielc pierwszy raz w meczu objął prowadzenie, a za chwilę wygrywał 16:14. Kilka ładnych i skutecznych rzutów z drugiej linii oddał wtedy Krzysztof Bernacki. Jedno-, dwubramkowa różnica na korzyść AZS UJK obowiązywała do 46 minuty, kiedy kielczanie objęli prowadzenie 23:20. Drużyna z Krakowa jeszcze kilka razy zbliżała się na różnicę jednego gola, ale w decydujących akcjach skuteczniejsi byli nasi "akademicy", którzy dzięki wygranej zostali nowym liderem.