2. liga piłkarzy ręcznych. Porażka AZS Politechniki Świętokrzyskiej Kielce ze Stalą II Mielec

PK
W meczu grupy niemistrzowskiej drugiej ligi piłkarzy ręcznych, AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce przegrała ze Stalą II Mielec.

AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce - Stal II Mielec 26:29 (14:15)

AZS Politechnika: Spytek, Porzucek - Wołowiec 6, Nawara, Banasik, Litwin 1, Pajączkowski 1, Rączka 9, Klimek 1, Matuszewski 1, Mierzwiński, Żaba-Żabiński, Mazur 2, Pobocha 1, Grdeń 2, Zygan 2.

Do ostatniej w tabeli Politechniki przyjechała przedostatnia Stal II Mielec, więc dla kielczan była to najlepsza okazja do zdobycia pierwszych w tym sezonie punktów. Mecz lepiej zaczeli goście, którzy w 16 minucie prowadzili 9:5. Potem lekką przewagę uzyskali gospodarze, którzy w końcówce pierwszej połowy kilka razy wychodzili na jednobramkowe prowadzenie.

Początek drugiej części to znów lepsza gra mielczan. W 36 minucie Stal prowadziła 19:14. Politechnika odpowiedziała czterema bramkami z rzędu, a w 48 minucie doprowadziła do remisu 20:20. Jednak skuteczniejsza drużyna z Mielca w 52 minucie wyszła na prowadzenie 24:21 i w końcówce kontrolowała przebieg meczu.