2. liga piłkarzy ręcznych. Rezerwy PGE VIVE Kielce wysoko wygrały z Siódemką Mysłowice

W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, PGE VIVE II Kielce wygrało z Siódemką Mysłowice.

PGE VIVE II Kielce - Siódemka Mysłowice 35:23 (17:9)

PGE VIVE II: Wałach, Kuczkowski, Kruk - Sztandera 1, Fąfara 1, Siołek 5, Murzec 4, Cieszkowski 6, Wójcik 4, Kordos 2, Bandrowski, Żmudzki 5, Balawejder 1, Radomski 4, Zdziech 2.

Pierwszy mecz pomiędzy tymi drużynami, który miał się odbyć w Mysłowicach, nie doszedł do skutku, ponieważ drużyna ze Śląska nie zdążyła zgłosić zawodników do rozgrywek. Kielczanie pojechali do Mysłowic, wypełnili protokół i wrócili do domów, wygrywając mecz walkowerem 10:0.

Można powiedzieć, że rewanż nasza drużyna wygrała równie łatwo i to bez ponad 300-kilometrowej podróży. Rezerwy mistrzów Polski rozpoczęły mecz od bardzo dobrej obrony, kontrataków i poukładanego, skutecznego ataku pozycyjnego. Nic dziwnego, że w 9 minucie było 7:0 dla gospodarzy. Jednak od tego momentu lekką przewagę uzyskała Siódemka i w 23 minucie było tylko 10:7. Końcówka pierwszej połowy to znów lepsza gra zespołu z Kielc, który wygrał ten fragment gry 7:2.

Po przerwie przewaga kielczan powoli, ale rosła - w 38 minucie było 24:12. Końcówka meczu to znów wyrównana gra, na co wpływ miały również zmiany w naszym zespole. Najwyższe prowadzenie to 56 minuta - 34:20.