2. liga piłkarzy ręcznych. SMS ZPRP II Kielce przegrał w Przeworsku po karnych

W rozegranym awansem meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, Orzeł Przeworsk wygrał po rzutach karnych z SMS ZPRP II Kielce.

ZOBACZ: PLEBISCYT SPORTOWY 2019 | Wybieramy sportowców, trenerów, drużyny i talenty - trwa głosowanie. Sprawdź liderów i zagłosuj

Orzeł Przeworsk - SMS ZPRP II Kielce 34:33 po karnych (30:30, 17:14)

SMS ZPRP II: Trojanowski, Ałaj - Schabowski, Czarnecki 1, Bienenda 1, Leśniak 8 (2), Kosiba 3, Pacuła 1, Węgielewski 2, Głuszczenko 5 (1), Kapela 1, Graczyk 4, Tomczak 4, Domagała.

Zacięty mecz, w którym sytuacja zmieniała się wiele razy. Przez niemal całą pierwszą połowę prowadzili goście - w 6 minucie wygrywali 6:2, w 22 - 13:10. Jednak końcówka tej części to przewaga Orła, który ostatnie osiem minut wygrał 7:1.

W 33 minucie drużyna z Przeworska prowadziła już 19:15 i wtedy nastąpił okres bardzo dobrej gry kielczan,, którzy w 40 minucie wyszli na prowadzenie 21:20. Od stanu 23:22 w 45 minucie gospodarze zdobyli cztery bramki z rzędu. W 52 minucie Orzeł wygrywał 28:25, ale na niespełna minutę przed końcem SMS wygrywała 30:29. Miejscowi wyrównali z karnego kilka sekund przed końcem i w serii rzutów z siódmego metra byli lepsi o jedno trafienie.