2 liga piłkarzy ręcznych. SMS ZPRP II Kielce wygrała z AZS Politechniką Świętokrzyską Kielce

W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, SMS ZPRP II Kielce wygrała z AZS Politechniką Świętokrzyską Kielce.

ZOBACZ: PLEBISCYT SPORTOWY 2019 | Wybieramy sportowców, trenerów, drużyny i talenty - trwa głosowanie. Sprawdź liderów i zagłosuj

SMS ZPRP II Kielce - AZS Politechnika Św. Kielce 36:30 (16:14)

SMS ZPRP II: Ałaj, Trojanowski - Kosiba 9 (1), Pacuła 2 (2), Węgielewski 5, Kapela 1, Graczyk 6, Tomczak 7, Domagała 3, Grzybowski 3 (1).

AZS Politechnika Św.: Kość, Grot - Wołowiec 5, Nawara 1, M. Kosak 2, Matuszewski 1, Litwin 1, Pajączkowski 1, Rączka 6, A. Kosak 1, Klimek 1, Żaba-Żabiński 2, Mazur 4, Salwa, Grdeń 1, Godzisz 4.

W pierwszej fazie spotkania bardzo dobrze grali obaj bramkarze: Jakub Ałaj z SMS i Krzysztof Kość z Politechniki. Ten drugi obronił nawet kilka kontrataków. Na początku meczu niewielka przewagę osiągnęli goście, którzy ostatni raz prowadzili w 10 minucie - 7:6.

Od tego momentu inicjatywę przejęli uczniowie SMS. Oba zespoły popełniały sporo prostych błędów, ale mnie robili ich gospodarze, którzy, w dużej mierze dzięki kontratakom, wyszli na prowadzenie. W 24 minucie wygrywali 13:10.

Tuż po przerwie Politechnika doprowadziła do remisu (32 minuta, 16:16), ale od tego momentu wyraźną przewagę zaczęła uzyskiwać drużyna trenera Mariusza Jurasika, która w 39 minucie prowadziła 22:17, a w 54 - 34:24.