2. liga piłkarzy ręcznych. SMS ZPRP Kielce pokonało Buskowiankę i wygrało grupę niemistrzowską

W rozegranym awansem meczu grupy niemistrzowskiej drugiej ligi piłkarzy ręcznych, SMS ZPRP I Kielce wygrała z Buskowianka Busko-Zdrój.

SMS ZPRP I Kielce – Buskowianka Busko-Zdrój 31:27 (18:16)
SMS ZPRP I: Nowak, Kaczmarczyk 1, Zacharski – Walczyk, Schabowski 2, Kolano 3, Czarnecki 7 (2), Brzeziński 5, Krawczyk 2, Czekaj 2, Pawłowski 2, Winiarczuk 1, Czaja 6.

Buskowianka: Smagór, Duda, Pałys – Żarnowski 7, Mizdra, Obłąk, Szustak 6, Trutkowski, Bąk 5 (4), Maj, Kwieciński, Glita 7, D. Kubisztal 1.

Spotkanie pomiędzy NLO SMS ZPRP I Kielce a HBL Buskowianką miało swoją wartość. Zwycięzca mógł cieszyć się z zajęcia pierwszego miejsca w grupie niemistrzowskej. Sztuka ta udała się podopiecznym Rafała Bernackiego, którzy ostatecznie wyprzedzili w tabeli Buskowiankę o jeden punkt.

W minutę goście zdobyli dwubramkowe prowadzenie, jednak szybko je stracili i po rzutach Kacpra Kolano oraz Jakuba Czekaja był remis 3:3, a niedługo potem SMS prowadziła 7:5. Kilka razy na parkiecie zawrzało, były przepychanki. Gracze Buskowianki starali się pokazywać efektowną grę, kielczanie nie byli gorsi. W 16 minucie rzut Jakuba Brzezińskiego dał wynik 11:9. Wówczas buszczanie wykorzystali dwuminutowe wykluczenie jednego z przeciwników i szybko doprowadzili do remisu 13:13. Przez ostatnie 10 minut pierwszej połowy gospodarze wychodzili na jedno- lub dwubramkowe prowadzenie, a goście niwelowali straty. W ostatniej akcji tej części gry Buskowianka straciła piłkę, co spowodowało, że kielczanie mieli w zapasie dwa oczka - 18:16.

Przerwa lepiej zadziała na zespół gości. Wykorzystali oni błędy gospodarzy, Jakub Bąk zdobył trafienie z rzutu karnego i znów mieliśmy remis 18:18. Potem przez kilka minut była chaotyczna gra w wykonaniu zawodników obu ekip. Od 45 do 50 minuty przewagę w wysokości dwóch bramek mieli goście. Ostatnie dziesięć minut zapowiadało się na emocjonujące. SMS doprowadziła do stanu 27:25. Od tego momentu kielczanie wykorzystali każdą szansę na powiększenie przewagi, a goście im w tym pomogli, gdyż gubili piłki albo nieumiejętnie starali się je odebrać. Ostatniego gola dla SMS zdobył bramkarz Cezary Kaczmarczyk, dla którego była to pierwsza i ostatnia bramka w sezonie 2018/2019.

POZNAJ KIELECKIE WAGS – PIĘKNE ŻONY I PARTNERKI PIŁKARZY RĘCZNYCH [ZDJĘCIA]

MARIUSZ JURASIK I GRZEGORZ TKACZYK POBIEGLI WŚRÓD GWIAZD [ZDJĘCIA]

ZOBACZ PIĘKNE KIBICKI NA MECZACH PIŁKI RĘCZNEJ [ZDJĘCIA]

TEN MECZ WYCISNĄŁ ŁZY. GWIAZDY PIŁKI RĘCZNEJ ZAGRAŁY DLA 4-LETNIEGO SEBASTIANA Z BUSKA