2. liga piłkarzy ręcznych. Starszy rocznik SMS ZPRP Kielce znów pokonał młodszy

Karolina Zielonka
W meczu grupy niemistrzowskiej drugiej ligi piłkarzy ręcznych, SMS ZPRP II Kielce przegrala z SMS ZPRP I Kielce.

SMS ZPRP II Kielce - SMS ZPRP I Kielce 26:33 (12:18)

SMS ZPRP II: Paszylk, Trojanowski – Kosiba 8, Pacuła 4, Węgielewski 6, Głuszczenko 3, Kapela 2, Rosowski 2, Domagała 1.

SMS ZPRP I: Nowak, Kaczmarczyk, Zacharski – Walczyk 1, Schabowski 1, Kolano 5, Czarnecki 5, Brzeziński 2, Krawczyk 4, Leśniak 4, Czekaj 2, Pawłowski 5, Winiarczuk 1, Czaja 3.

Kolejne derby SMS ZPRP Kielce zapowiadały się niezwykle emocjonująco, ale pewny triumf odnieśli podopieczni Rafała Bernackiego.

Drużyna z młodszego rocznika przystąpiła do spotkania w osłabieniu. Absencja kilku zawodników spowodowana była odbywającymi się w tym czasie mistrzostwami Polski juniorów młodszych oraz licznymi kontuzjami. Dało to o sobie znak już od pierwszej minuty. Po bombach z dystansu Kacpra Pawłowskiego oraz rzutach ze skrzydła Jakuba Brzezińskiego, wychowankowie Rafała Bernackiego wyszli szybko na prowadzenie 7:3. Pomimo tego pierwszaki nie dawały za wygraną. Młodzi nie wykorzystywali również stuprocentowych szans – rzut karny w wykonaniu Kaspra Kosiba, pewnie odbił Cezary Kaczmarczyk. Do pewnych interwencji starsi dołożyli dwa ,,bioderka” z rzędu Kacpra Kolano i na przerwę zeszli z sześciobramkową przewagą - 12:18.

Drugie trzydzieści minut wydawało się być formalnością. Do 44 minuty podopieczni Rafała Bernackiego podwyższyli prowadzenie do ośmiu trafień. Wówczas o czas poprosił Mariusz Jurasik, a jego zawodnicy jakby odczarowani zaczęli odrabiać straty. Przechwytywali, wyżej zagrali w obronie i za chwilę tracili już tylko pięć trafień. Jednak moment przełamania trwał niezwykle krótko. Ostatnie dziesięć minut było pojedynkiem bramka za bramkę, z kilkoma błędami po obu stronach. Finalnie pewny triumf odniosła pierwsza drużyna SMS.