2. liga piłkarzy ręcznych. Wisła Sandomierz straciła pierwszy punkt. Wygrała po karnych bardzo ważny mecz w Krakowie

Sławomir Stachura
W meczu grupy mistrzowskiej drugiej ligi piłkarzy ręcznych, AZS AGH Kraków przegrał po rzutach karnych z Wisłą Sandomierz.

AZS AGH Kraków - Wisła Sandomierz 31:32 po karnych (28:28, 14:16)

Wisła: Skowron 1, Pęgielski, Ciepliński - Solon 4, Białkowski 5, Rusin 4, Sadecki 3, Anwajler, Szklarski, Dusak 2 (1), Cupisz 6, Werstler 3.

Wisła wszystkie 15 meczów w tym sezonie wygrała za trzy punkty, po 60 minutach. W Krakowie straciła pierwszy punkt. - Trochę się obawialiśmy tego meczu, byliśmy blisko trzech punktów, wieziemy dwa, z których się cieszymy, bo nasza przewaga nad AZS AGH to już cztery punkty - mówił trener ekipy gości Adam Wegrzynowski.

Spotkanie było wyrównane i zacięte, drużyny zmieniały się na prowadzeniu. W 56 minucie AZS AGH wygrywał 26:25, ale sandomierzanie zdobyli trzy bramki z rzędu. 25 sekund przed końcem, przy prowadzeniu Wisły 28:27, Węgrzynowski wziął czas. - Mieliśmy grać długo i oddać rzut pięć sekund przed końcem. Niestety, głowy się zagotowały, krakowianie podpuścili nas na rzut z łatwej pozycji, który był nieskuteczny, skontrowali, dostali karnego, przy którym Tomek Cupisz dostał czerwoną kartkę - relacjonował szkoleniowiec "wiślaków".

Karny został wykorzystany i konieczny był konkurs dodatkowych "siódemek". W nich doszło do niecodziennej sytuacji, bo bramkarz Wisły, Krzysztof Pęgielski, został w drugiej serii trafiony w twarz. Zawodnik gospodarzy zobaczył czerwoną kartkę. Jeszcze jednego obronił inny bramkarz naszej drużyny, Daniel Skowron i dwa punkty pojechały do Sandomierza.

SZOKUJĄCA DEKLARACJA BOGDANA WENTY SPRZED LAT. „CHCĘ ODDAĆ OKO BIELECKIEMU”