2. liga piłkarzy ręcznych. Wygrana AZS UJK Społem Kielce w ważnym meczu

Patryk Ptak/AZS UJK Społem Kielce
W meczu grupy mistrzowskiej drugiej ligi piłkarzy ręcznych, AZS UJK Społem Kielce wygrał z Viretem CMC Zawiercie.

AZS UJK Społem Kielce - Viretem CMC Zawiercie 30:27 (16:13)

AZS UJK Społem: Jastrząb, Czerwiński - Bernacki, Papaj, Bulski 2, Boszczyk 7 (3), Curyło 4, Stępnik 4, Szafarczyk 7, Siedlarz 3, Sornat 2 (1), Hady, Grzesik 1.

Ciekawy i zacięty mecz z happy-endem dla wicelidera. Gospodarze szybko objęli wyraźne prowadzenie (6 minuta 5:1), ale Viret w 14 minucie doszedł na jedną bramkę (6:5) i tak wyglądała pierwsza połowa do jej końca - kielczanie odskakiwali, zawiercianie doganiali.

Zacięta walka trwała również w drugiej połowie. W 37 minucie goście doprowadzili do remisu 17:17, a najbardziej przysłużył się temu ich zawodnik, Sergiusz Zagała, który zdobył cztery pierwsze bramki dla swojej drużyny po przerwie (a w całym meczu trafił 10 razy). W 41 minucie, po trzech trafieniach z rzędu, Viret wygrywał 20:18. Jeszcze w 53 minucie zespół z Zawiercia prowadził 27:26, ale już do końca meczu AZS UJK Społem nie dał sobie rzucić gola, sam zdobył cztery i zainkasował w trudzie zdobyte 3 punkty.

KIEDYŚ PASTWISKO, DZIŚ SUZUKI ARENA. ZOBACZ HISTORIĘ KIELECKIEGO STADIONU [ZDJĘCIA]