2. liga piłkarzy ręcznych. Wygrana Buskowianki Busko-Zdrój po ciekawym meczu

W rozegranym awansem meczu grupy niemistrzowskiej drugiej ligi piłkarzy ręcznych, Buskowianka Busko-Zdrój wygrała z Zagłębiem ZSO 14 Sosnowiec.

Buskowianka Busko-Zdrój - Zagłębie ZSO 14 Sosnowiec 29:23 (12:12)

Buskowianka: Pałys, Duda, Smagór - Żarnowski 6, Mizdra, Szustak 4, Trutkowski, Kutek 11, Bąk 3 (3), Paździor, Maj, Kwieciński, Glita 1, Czaja, D. Kubisztal 4.

Kibice w Busku oglądali ciekawy mecz. Lepiej zaczęli go gospodarze, którzy w 12 minucie prowadzili 7:3. Jednak sosnowiczanie zaczęli odrabiać straty, w 25 minucie doprowadzając do remisu 10:10. Remisowym wynikiem zakończyła się również pierwsza połowa.

W drugiej lekką przewagę uzyskała drużyna trenera Zygmunta Kamysa. Decydujący moment nastąpił, gdy od remisu 16:16 w 39 minucie Buskowianka zdobyła cztery bramki z rzędu (trzy z nich rzucił Michał Kutek, który w całym meczu zdobył aż 11 bramek). Zagłębie jeszcze przez kilka minut się opierało, ale od 52 minuty znów nastąpiła seria czterech bramek z rzędu zespołu z Buska i zrobiło się 28:21.