2. liga piłkarzy ręcznych. Znakomity mecz Miłosza Wałacha. Jego drużyna zrobiła niespodziankę

Krzysztof Krogulec
W rozegranym awansem meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, ASPR Zawadzkie przegrała z PGE VIVE II Kielce.

ASPR Zawadzkie - PGE VIVE II Kielce 23:35 (10:19)

PGE VIVE II: Wałach, Kuczkowski - Fąfara 1, Siołek 3, Murzec 1, Cieszkowski 3, Rękas, Czerwiński 8, Kordos 5, Bandrowski 1, Żmudzki, Balawejder 1, Wójcik 4, Radomski 3, Zdziech 5 (1).

Rezerwy mistrzów Polski zrobiły niespodziankę, w zdecydowany sposób pokonując na wyjeździe wysoko notowanego rywala. W pierwszym meczu z ASPR, rozegranym w Kielcach, PGE VIVE II grało bez trzech podstawowych zawodników i przegrało dwiema bramkami. W czwartkowym rewanżu brakowało tylko kontuzjowanego Cezarego Surgiela.

Od stanu 2:2 w 3 minucie kielczanie zdobyli sześć bramek z rzędu i przejęli całkowitą kontrolę nad wynikiem. Znakomicie bronił Miłosz Wałach, który w momencie zejścia z boiska miał 51-procentową skuteczność (18/35). Skuteczny w ataku był Mateusz Czerwiński, który na 9 rzutów pomylił się tylko raz. Ale dobrze grała cała drużyna, w efekcie ww 33 minucie goście wygrywali 21:10, a w 51 - 30:16.