2. liga. Przegrana SMS Kielce w Mysłowicach. Dwie czerwone kartki w końcówce

PK
Sławomir Stachura
W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, Siódemka Mysłowice wygrała z SMS ZPRP Kielce.

Siódemka Mysłowice - SMS ZPRP Kielce 31:28 (17:16)

SMS ZPRP: Nowak, Kaczmarczyk - Orłowski 2, Gołda 3, Walczyk, Schabowski 1, Kolano 1, Czarnecki 1 (1), Brzeziński 4 (1), Krawczyk 3, Bienenda, Leśniak 6 (2), Pawłowski 4, Czaja 3.

Pierwszy zespół SMS w zastępstwie trenera Rafała Bernackiego, który wyjechał na turniej do Francji, prowadził w Mysłowicach szkoleniowiec drugiej drużyny, Mariusz Jurasik. Kielczanie dobrze zaczynali obie połowy meczu. W 5 minucie wygrywali 5:2, a w 11 - 8:4, ale potem dominowali gospodarze. Tak samo było w drugiej połowie - w 44 minucie goście prowadzili 24:21, a jeszcze pięć minut przed końcem - 27:26. I znów końcówka należała do Siódemki. W ostatniej minucie czerwone kartki zobaczyli najpierw Jakub Mauer z Siódemki, a potem Jakub Brzeziński z SMS. Kielczanie mieli szansę na korzystniejszy wynik, bo przy prowadzeniu zespołu z Mysłowic 30:28, 23 sekundy przed końcem mieli karnego i przewagę dwóch zawodników, ale przestrzelony karny zamknął szansę.

- W pierwszej połowie z uderzenia wybiła nas kontuzja naszego obrotowego. Mateusz Czaja wybił palec i na dłuższą chwilę musiał zejść z boiska. Od 15 minuty mecz się wyrównał i obie drużyny prowadziły na zmianę. To był typowy mecz walki, jakie zwykle gra się na Śląsku, rywale byli mocni fizycznie i grali twardo. Chłopcy podjęli walkę, ale zrobili aż 18 błędów własnych, to zdecydowanie za dużo. Do tego doszły czyste sytuacje przestrzelone ze skrzydeł i karny w końcówce - relacjonował nam Mariusz Jurasik.