2. liga. Zacięty mecz piłkarzy ręcznych Wisły Sandomierz

Sławomir Stachura
W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, Wisła Sandomierz wygrała z Siódemką Mysłowice.

Wisła Sandomierz - Siódemka Mysłowice 26:25 (12:8)

Wisła: Skowron, Pęgielski, Ciepliński - Werstler 6, Cupisz 5, Białkowski 3, Rusin 3 (1), Sadecki 3, Solon 2, Szklarski 2, Dusak 2 (1), Drzymalski, Kabata, Żelazny, Zieliński.

To było najtrudniej osiągnięte zwycięstwo Wisły w tym sezonie. Goście grali typowo sląską, twardą piłkę ręczna, polegającą głownie na mocnej obronie. Gospodarze zaś nieco zawodzili pod względem skuteczności i mieli problemy z odskoczeniem na większą liczbę bramek. Sandomierzanie najlepiej zagrali w ostatnich dziesięciu minutach pierwszej połowy, kiedy odskoczyli rywalom na cztery bramki.

Po przerwie Siódemka nadal walczyła o korzystny rezultat. W 41 minucie doprowadziła do remisu 16:16, a chwilę później objęła prowadzenie 18:17. Na szczęście "wiślacy" odpowiedzieli fragmentem lepszej gry i wrócili na prowadzenie. Ale kibice musieli drzeć o wygraną do ostatniej akcji, bo cały czas zespół z Mysłowic trzymał kontakt.