2 miliony na poprawę bezpieczeństwa na drogach w powiecie pińczowskim. Powstaną nowe przejścia dla pieszych. Zobacz gdzie [LISTA]

Stanisław Wróbel
Stanisław Wróbel
Wojewoda Zbigniew Koniusz podczas ogłaszania listy samorządów, które dostały dofinansowanie.
Wojewoda Zbigniew Koniusz podczas ogłaszania listy samorządów, które dostały dofinansowanie. SUW
Wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz ogłosił w środę, 28 lipca w Kielcach wyniki naboru na dofinansowanie inwestycji na przejściach dla pieszych w ramach rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Oto inwestycje z powiatu pińczowskiego, które zyskały uznanie. W sumie dostaniemy na budowę nowych i przebudowę istniejących przejść około 2 miliony złotych. Dzięki dofinansowaniu powstaną bezpieczne przejścia dla pieszych. Zobaczcie gdzie.

Gmina Pińczów

  • Gmina dostała pieniądze na przebudowę przejść dla pieszych na ulicy Batalionów Chłopskich w Pińczowie, 80 procent wartości inwestycji - 400 tysięcy złotych. Przebudowane będą dwa istniejące przejścia. Czas realizacji od grudnia 2021 do listopada 2022.
  • Gmina dostała pieniądze na przebudowę przejścia dla pieszych na drodze gminnej przy ulicy Piłsudskiego w Pińczowie. Przejście zostanie przebudowane. Gmina dostała pieniądze na 80 procent inwestycji - 200 tysięcy złotych. Czas realizacji od grudnia 2021 do listopada 2022.
  • Gmina dostała pieniądze na przebudowę przejścia dla pieszych na drodze gminnej przy ulicy Legionistów w Pińczowie. Przejście zostanie przebudowane. Gmina dostała pieniądze na 80 procent inwestycji - 200 tysięcy złotych. Czas realizacji od grudnia 2021 do listopada 2022.
  • Gmina dostała pieniądze na przebudowę przejścia dla pieszych na drodze gminnej przy ulicy Grodziskowej w Pińczowie. Przejście zostanie przebudowane. Gmina dostała pieniądze na 80 procent inwestycji - 200 tysięcy złotych. Czas realizacji od grudnia 2021 do listopada 2022.
  • Gmina dostała pieniądze na przebudowę przejścia dla pieszych na drodze gminnej przy ulicy Grodziskowej w Pińczowie. Przejście zostanie przebudowane. Gmina dostała pieniądze na 80 procent inwestycji - około 56 tysięcy złotych. Czas realizacji od października 2021 do września 2022.

Gmina Działoszyce
Gmina dostała pieniądze na przebudowę czterech przejść dla pieszych na ulicy Krakowskiej w Działoszycach, 80 procent wartości inwestycji - około 150 tysięcy złotych. Przebudowane będą cztery istniejące przejścia. Czas realizacji od czerwca 2021 do maja 2022.

Powiat pińczowski

  • Pińczów. Starostwo Powiatowe dostało pieniądze na budowę jednego przejścia, w Pińczowie na drodze powiatowej - ulica Leśnia. 80 procent wartości inwestycji - 200 tysięcy złotych. Wybudowane będzie jedno nowe przejście. Czas realizacji od grudnia 2021 do listopada 2022.
  • Pińczów. Starostwo Powiatowe dostało pieniądze na przebudowę trzech przejść, w Pińczowie na drodze powiatowej - ulica 3 Maja. 80 procent wartości inwestycji - 600 tysięcy złotych. Przebudowane będą trzy istniejące przejście. Czas realizacji od grudnia 2021 do listopada 2022.

W Świętokrzyskiem wydano prawie 34 miliony złotych na realizację 233 zadań - 142 na drogach powiatowych i 91 na drogach gminach – związanych z polepszeniem bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych.

Wojewoda poinformował tez o rozpoczęciu naboru wniosków o dofinansowanie inwestycji w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rok 2022.

- Inwestycje na przejściach dla pieszych poprawiają funkcjonalność samej drogi, ale i te miejsca, które stwarzały zagrożenia. Po wykonaniu przetargów na inwestycje, na które przeznaczone były ponad 34 miliony złotych, mamy informację, że oszczędności sięgają ponad 6 milionów złotych, dlatego ogłaszamy nabór uzupełniający, aby dać szansę samorządom. Postaramy się jak najszybciej podzielić te pieniądze. Bardzo dziękuję samorządom, że dobrze odczytały intencje tego programu i mam nadzieję, że bezpieczeństwo naszych mieszkańców będzie przez to bardzo wydatnie podwyższone - mówił Zbigniew Koniusz - wojewoda świętokrzyski.

- To chęć działania samorządów z naszego województwa spowodowała, że byliśmy jedynym województwem w Polsce, które wyczerpało przyznane nam środki, a w nagrodę mogliśmy otrzymać od premiera dodatkowe pieniądze. Samorządy są zaangażowane, mają pomysł, ludzi i biorą się do roboty. Kwota 6 milionów złotych będzie rozdysponowana w naborze uzupełniającym, również dedykowanym przejściom dla pieszych. Nabór zostanie ogłoszony na przełomie sierpnia i września bieżącego roku. Mam nadzieję, że dzięki tym pieniądzom również zostaną zmodernizowane, wybudowane nowe przejścia dla pieszych, co wpłynie pozytywnie na jakość życia mieszkańców. Czasami te przejścia są bardzo konieczne, co pokazują dane o wypadkach, w miejscach, gdzie przejścia są bardzo niebezpieczne i wymagają remontu- powiedział wojewoda.

Astronauci amatorzy polecieli w kosmos

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie