22. finał WOŚP w Starachowicach. W tym roku zagraliśmy...

  22. finał WOŚP w Starachowicach. W tym roku zagraliśmy rekordowo. Zobacz kto zebrał najwięcej

  Agnieszka LASEK - PIWARSKA współpraca Monika NOSOWICZ - KACZOROWSKA

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  86.690,92 złotych zebraliśmy podczas 22 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie starachowickim. To kwota wyższa niż ubiegłoroczna a pieniądze wciąż spływają
  Michalina Kurek zebrała w tym roku 1652,88 złotych.

  Michalina Kurek zebrała w tym roku 1652,88 złotych.

  Zuzanna Wolszczak zebrała 1600,35. Na zdjęciu ze swoją młodszą siostrą Laurą.

  Zuzanna Wolszczak zebrała 1600,35. Na zdjęciu ze swoją młodszą siostrą Laurą.

  W powiecie starachowickim kwestowało 196 osób - 160 z miejskiego sztabu, 29 wolontariuszy skupionych w sztabie przy Centrum Kultury i Aktywności Lokalnej w Brodach oraz siedmiu ze sztabu przy Zespole Szkół w Pawłowie. Sztab miejski zebrał 73.771,29. Wolontariusze z Brodów mieli w skarbonkach 9.451,76 złotych a sztab w Pawłowie - 3.467,87 złotych.

  REKORDZIŚCI ZE STARACHOWIC

  Średnio w puszce wolontariusza było około 400 złotych, rekordziści zebrali ponad tysiąc. Michalina Kurek miała w swojej puszce 1652,88 złotych. Michalina - 21 - letnia studentka Akademii Obrony Narodowej w Warszawie, córka jednej z szefowych sztabu Barbary Kurek - gra z orkiestrą od 15 lat i rokrocznie jej puszka jest jedną z najbardziej wartościowych.
  Drugie miejsce wśród najskuteczniejszych wolontariuszy w Starachowicach ma w tym roku ośmioletnia Zuzanna Wolszczak. Zuzanna Wolszczak, uczennica drugiej klasy Szkoły Podstawowej numer 12 w Starachowicach, zebrała 1600,35 złotych. Zuzia kwestowała od 6.30 rano do 18.30 wieczorem z całą swoją rodziną - pomagali mama, tata i jej pięcioletnia siostra Laura. Z rekordu Zuzia bardzo się ucieszyła, bo udało jej się zrewanżować bratu, który dwa lata temu też był jednym z rekordzistów WOŚP. Ciężką skarbonkę przyniósł do miejskiego sztabu Wojciech Bujak. 14 - latek, uczeń Społecznego Gimnazjum w Starachowicach zebrał 1311 złotych.

  Powyżej tysiąca złotych miały w swoich puszkach również Edyta Spilska i Natalia Sieczka. Doktor Jacek Walkowski, który od lat gra z orkiestrą zebrał w tym roku w swoim gabinecie 1291,60 złotych.

  ORKIESTRA GRA

  Orkiestra w Starachowicach zaczęła grać już we wtorek 7 stycznia. Odbyły się koncerty w szkołach, między w Gimnazjum numer 2 i w I Liceum Ogólnokształcącym. W gimnazjum zebrano ponad 1100 złotych. Z koncertu i licytacji w I Liceum pozyskano 1837 złotych. Najhojniejsi byli licealiści z IIb, którzy za 323 złote kupili "nieprzygotowanie" u nauczycielki biologii Grażyny Senderowskiej.

  W sobotę w Domu Nauczyciela w Starachowicach odbył się koncert pod nazwą "Gramy i śpiewamy dla was". Wystąpili chórzyści z chóru Kolorowe Nutki działającego w Przedszkolu Miejskim nr 13, Małe Portamento oraz tancerze Zespołu Tańca i Inscenizacji "Plejada", Studia Tanecznego "Takt" oraz Szkoły Tańca "MiM". Występy młodych zdolnych ludzi przeplatały się z licytacjami wielkoorkiestrowych gadżetów. Najdrożej sprzedany został tort. Za 250 złotych kupiła go wiceprezydent Małgorzata Szlęzak, która przekazała ciasto w kształcie serca wolontariuszom. Wiceprezydent kupiła jeszcze za 200 złotych czerwoną poduszkę z logo orkiestry oraz koszulkę finału za 50 złotych. Z licytacji w Domu Nauczyciela zebrano 1768 złotych. W koncercie uczestniczyło kilkaset osób.

  MUZYKA POD NIEBEM

  W niedzielę od rana pieniądze zbierali instruktorzy pływania na miejskim basenie - za pieniądze wrzucone do orkiestrowej puszki można było zacząć naukę nurkowania. Przy kąpielisku "Piachy" kierowcy ze Stowarzyszenia "Wertep" z Brodów zorganizowali przejażdżki swoimi terenowymi autami. W rytmie orkiestrowego grania w kąpielisku "Piachy" wykąpali się członkowie Starachowickiego Klubu Morsa "Wektor". Do lodowatej wody weszło ponad 20 osób, spora grupa kibiców przyglądała się z brzegu. "Wektor" zebrał 303, 30 złotych. Od rana w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP przy ulicy Hutniczej czynne było orkiestrowe spa.

  Tegoroczny finałowy koncert zatytułowany "Muzyka pod niebem" odbył się w plenerze, na terenie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Na scenie zaprezentowali się wokaliści z Młodzieżowego Domu Kultury, Spółdzielczego Domu Kultury i Studia Piosenki Starachowickiego Centrum Kultury oraz zespoły "Heaven Blues", "Lunatycy", "Icon", Kapela Sołtysa z Wąchocka, "Simple Wine", "Kefi Rock" oraz Teatr Ognia i Ruchu "Madheim" z I Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach. Koncert w Muzeum poprowadził honorowy sołtys Wąchocka Marek Samsonowski.

  Na muzealnym placu były gorące dania, przekąski i słodkości przygotowane przez społeczność starachowickich szkół ponadgimnazjalnych, harcerzy seniorów i słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Przy strzelnicy Sempel Fidelis można było sprawdzić celność oka. Chętni mogli usiąść za kierownicą karetki starachowickiego pogotowia ratunkowego lub policyjnego radiowozu. Harcerze z Grupy Ratowniczej "Starachowice" czuwali i promowali szkolenia w zakresie pierwszej pomocy.

  LICYTACJE Z SERCEM  W licytacjach, które odbywały się pomiędzy występami artystycznymi, padały rekordy. Za 1500 złotych sprzedano podarowane na rzecz Wielkiej Orkiestry przez Nadleśnictwo Starachowice 4 metry sześcienne drewna. Za 1000 złotych poszła piłka z podpisami zawodników Klubu Sportowego "Vive Targi Kielce" ufundowana przez starachowicki Urząd Skarbowy. 250 złotych zapłacono za urzędowanie w fotelu starosty. Starosta Andrzej Matynia za 250 złotych wylicytował tort, który tradycyjnie podarował wolontariuszom. Starosta kupił też karnet na walentynkowy bukiet kwiatów. "Pod młotek" poszły też między innymi: wystawiony na aukcję przez Komendanta Powiatowego Policji w Starachowicach "dzień z życia policjanta", który uprawnia do udziału w odprawie u szefa policji i odprawie policyjnego patrolu oraz maskotka policjantów - "Koziołek" (łącznie za 210 złotych), zestaw piór od wiceprezydenta Sylwestra Kwietnia (130 złotych), plakat z Jarmarku u Starzecha z autografami i z płytą (150 złotych), bilet na przejazd starachowicką kolejką wąskotorową zakończony ogniskiem z poczęstunkiem (350 złotych), fotel z kina SCK (40 złotych), zegar 22 finału (200 złotych), orkiestrowa koszulka (200 złotych). Łącznie, z licytacji podczas koncertu "pod niebem" orkiestra uzyskała rekordowe 5540 złotych.

  Impreza na terenie Muzeum zakończyła się późnym wieczorem wyjątkowo atrakcyjnym światełkiem do nieba - z pokazem sztucznych ogni i sygnałami samochodów policji, straży pożarnej, straży miejskiej, pogotowia.

  GRALI W POWIECIE

  Orkiestra grała także na terenie powiatu. Imprezy odbyły się między innymi w Osinach, Wielkiej Wsi, Dziurowie, Łomnie, Pawłowie, Mircu. W Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Wąchocku były licytacje, zagrały zespoły "Kefir Rock" i "Simple wine", zaśpiewały solistki: "Niebieska" i Jola Rudzka. W Szkole Podstawowej w Parszowie wystąpił Dziecięcy Zespół Ludowy "Przepióreczki", Patrycja Kasprzyk, Zespół Taneczny "Aplauz", wokalistka Patrycja Rodzeń oraz zespoły "Papa Mobile", "Lunatycy", "Fire Flower" i "Gemius". Były kiermasze, kącik malucha, malowanie twarzy, pokaz tresury psów policyjnych, pokazy strażaków ochotników z Parszowa i Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. W Parszowie licytowano między innymi fotel do masażu (osiągnął cenę 500 złotych), bombkę od premiera Donalda Tuska (200 złotych), piłkę Korony Kielce (150 złotych).


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo