27. Finał WOŚP w powiecie skarżyskim. Sprawdź, co się będzie...

  27. Finał WOŚP w powiecie skarżyskim. Sprawdź, co się będzie działo w weekend

  Zdjęcie autora materiału

  Mateusz Bolechowski

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Paweł Zubiński, szef sztabu WOŚP w Suchedniowie prezentuje przekazane na aukcję zamek z "Harrego Pottera" z limitowanej edycji (w komplecie

  Paweł Zubiński, szef sztabu WOŚP w Suchedniowie prezentuje przekazane na aukcję zamek z "Harrego Pottera" z limitowanej edycji (w komplecie zestaw symboli wszystkich domów Hoghwartu), oraz ozdobne pióro.

  W piątek w powiecie skarżyskim rusza 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Największe imprezy odbędą się w Skarżysku - Kamiennej i Suchedniowie. Będą koncerty, aukcje i wiele innych atrakcji. Prezentujemy, co będzie się działo od piątku do niedzieli.
  Paweł Zubiński, szef sztabu WOŚP w Suchedniowie prezentuje przekazane na aukcję zamek z "Harrego Pottera" z limitowanej edycji (w komplecie

  Paweł Zubiński, szef sztabu WOŚP w Suchedniowie prezentuje przekazane na aukcję zamek z "Harrego Pottera" z limitowanej edycji (w komplecie zestaw symboli wszystkich domów Hoghwartu), oraz ozdobne pióro.

  W najbliższą niedzielę, 13 stycznia, w całej Polsc e odbądzie się już 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem „Gramy dla dzieci małych i bez focha”. W tym roku fundacja Jerzego Owsiaka zbiera pieniądze na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce istnieje blisko 50 takich szpitali.

  W Skarżysku zaczną wcześniej

  W Skarżysku - Kamiennej od wielu lat Finał WOŚP rozpoczyna się wcześniej, niż w reszcie kraju. Wpiątek 11 stycznia o godzinie 9.30 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Publicznych nr1 przy ulicy Sezamkowiej 23 odbędzie się specjalna impreza. Wezmą w niej udział uczniowie placówki, delegacje innych szkół z terenu miasta i zaproszeni goście, w tym samorządowcy. W programie jak co roku aukcja gadżetów, oraz występy uczniów i absolwentów ZSP nr1. Tradycyjnie dzieci wraz z rodzicami pieką w domach ciasta, które są potem sprzedawane w kawałkach na specjalnym stoisku. Zwykle placków jest kilkadziesiąt, a przychody z ich sprzedaży przekraczają tysiąc złotych. W niedzielę 13 stycznia od rana kilkudziesięciu wolontariuszy ze Sztabu WOŚP przy szkole, wyjdzie na ulice i pod opieką nauczycieli będą zbierać pieniądze do puszek na rzecz Wielkiej Orkiestry.

  W sobotę koncert w Semaforze

  W sobotę 12 stycznia w klubie muzycznym Semafor przy ulicy Towarowej w Skarżysku odbędzie się koncert rockowy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Rozpocznie się o 19.00, potrwa do 23.00. Tym razem nie trzeba będzie kupować biletu - zamiast tego wrzuca się datek do puszki WOŚP, stojącej przy wejściu do klubu. Cała zebrana kwota trafi na konto WOŚP. W Semaforze zagrają zespoły: The Devil’s Swing, Swobodna, oraz Fellows Tale.

  Zamek z „Harrego Pottera” na aukcji

  Po raz kolejny ciekawie będzie podczas finału Orkiestry w Suchedniowie. Na terenie gminy pieniędze zbierać będzie 50 wolontariuszy (najłatwiej spotkać ich przy kościołach). Wielka finałowa impreza rozpocznie się w sali koncertowej Ośrodka Kultury „Kuźnica” przy ulicy Bodzentyńskiej. O godzinie 15.30 jako pierwsi zagrają Old Marinners. Po nich zaśpiewa Patrycja Zarychta, następnie Dominika Gryz, Paulina Rewucka i Paweł Żołądek przedstawią fragment tanecznego spektaklu „Nieprzeniknione srebro”. Wystąpi Formacja Taneczna Axis, Suchedniowska Orkiestra Dęta, oraz uczestnicy Studia Piosenki przy SOK Kuźnica. Około godziny 17.30 rozpocznie się licytacja. Będą gadżety od WOŚP i podarowane przez mieszkańców i firmy przedmioty, między innymi ozdobne pióro z zapasowymi stalówkami i atramentem, oraz zamek z „Harrego Pottera” z limitowanej serii, a do niego komplet odznak domów Hoghwartu. Będą też działać sklepiki. Osoby chętne wciąż mogą przekazywać rzeczy na licytację, należy je oddawać w „Kuźnicy”. Koniec imprezy o godzinie 20.00.

  Wielki finał w skarżyskim MCK

  Największy sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie skarżyskim działa przy Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku - Kamiennej. Jak co roku, liczy on aż 220 wolontariuszy, którzy przez całą niedzielę będą prosić o datki na WOŚP. Zwyczajowo o godzinie 16.00 w MCK rozpocznie się finałowy koncert. Wśród występujących zespołów będą Old Marinners. Zagrają też inne miejscowe grupy. Jak zawsze, przeprowadzona będzie licytacja podarowanych na ten cel przedmiotów. W MCK atrakcji zawsze jest co nie miara - warsztaty, stoiska z drobiazgami, kawiarenka z przysmakami. Zaprezentują się różne instytucje, na scenie wystąpią utalentowani skarżyszczanie. O godzinie 20.00 zostanie wysłane „światełko do Nieba”, co zakończy 27 Finał.


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Nie wiesz z kim pójdziesz na studniówkę? Skorzystaj z naszego generatora studniówkowego!


  Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce? Jest droższe niż myślisz!  Co nas wkurza w zimie na polskich drogach?  Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy skierowanych do Polaków
  One urodzą w 2019. Indzie nowe baby boom  Co wiesz o prowadzeniu auta zimą? Quiz


  ZOBACZ TAKŻE: FOTORADARY. Będzie ich dwa razy więcej

  Źródło:vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo