28 tysięcy nowych drzew zasadzonych przez pracowników Grupy PBI w Świętokrzyskiem. Zobacz gdzie w naszym regionie posadzono drzewa

Klaudia Tajs
Klaudia Tajs
Sadzenie drzew w Staszowie
Sadzenie drzew w Staszowie archiwum PBI
Dodaj komentarz:
Udostępnij:
Pracownicy zalesili ponad 5 ha terenów leśnych. Podczas kilku jesiennych sobót, pracownicy Grupy PBI z rodzinami wzięli udział w akcji sadzenia lasów. Zalesili ponad 5 hektarów gruntów w województwach świętokrzyskim, podkarpackim i lubelskim, na terenach Nadleśnictw Łagów, Staszów, Leżajsk, Dukla i Kraśnik. Posadzono około 28 tysięcy drzew: jodeł, sosen, buków, dębów szypułkowych, modrzewi i jarzębin.

Sadzili drzewa w województwie świętokrzyskie

Akcja została przeprowadzona w ramach przyjętej w Grupie PBI strategii społecznej odpowiedzialności biznesu pod hasłem „Razem możemy odpowiedzialnie”. Wzięli w niej udział pracownicy poszczególnych oddziałów firmy – rozrzuconych w trzech województwach kopalń, spółek infrastrukturalnych, wytwórni mas bitumicznych, betonu, kostki brukowej, laboratoriów oraz zaplecza logistycznego, sprzętowego i administracyjnego.

Zarządy spółek Grupy PBI zdają sobie sprawę ze współodpowiedzialności za jakość powietrza, krajobraz czy zrównoważony rozwój Polski. Dlatego uruchomiono szereg działań proekologicznych, które aktywnie przyczyniają się do poprawy parametrów środowiska naturalnego. Akcja sadzenia lasów będzie miała bezpośrednie przełożenie na ilość niezbędnego do życia tlenu. 28 tysięcy sadzonek, gdy stanie się dorosłymi drzewami, każdego roku pochłonie 182 tony dwutlenku węgla1. Lasy, uczestnicząc w naturalnym obiegu węgla w przyrodzie, pochłaniają dwutlenek węgla i wiążą pochodzący z niego węgiel w biomasie, ograniczając tym samym ilość gazów cieplarnianych w atmosferze i stabilizując klimat. - Staramy się maksymalnie zredukować wpływ naszej działalności na Ziemię, która jest naszym wspólnym domem powiedział Przemysław Bokwa, prezes zarządu Grupy PBI. - Oprócz wielu rozwiązań biznesowych przekładających się na redukcję śladu węglowego PBI, angażujemy naszych pracowników w działania prośrodowiskowe, które aktywnie przyczyniają się do zatrzymania postępujących zmian klimatycznych. Jestem pod wielkim wrażeniem widząc zainteresowanie akcją sadzenia lasów wśród naszych ludzi. Przerosło ono moje najśmielsze oczekiwania. W ciągu ostatnich kilku weekendów widziałem setki osób, które z całymi rodzinami poświęciły swój wolny czas, aby pracować na rzecz środowiska naturalnego. To niezmiernie ważne nie tylko dla nas, ale – przede wszystkim – dla następnych pokoleń, którym powinniśmy zostawić planetę w jak najlepszym stanie. – dodał Bokwa.

Akcja sadzenia została zaplanowana tak, aby objąć swoim obszarem główne lokalizacje Grupy PBI. Na specjalnie wyznaczonych przez leśników terenach odbył się specjalistyczny instruktaż, który brał pod uwagę specyfikę gruntową, rodzaj stosowanych sadzonek oraz sposób ich właściwego użycia. Przedstawiciele Lasów Państwowych zorganizowali też pogadanki i konkursy dla obecnych na miejscu dzieci. - Nasza akcja nie odbyłaby się bez zaangażowania pracowników Nadleśnictw Łagów, Staszów, Leżajsk, Dukla i Kraśnik - dodał prezes Bokwa. - Ich ogromna wiedza, pomoc, a przede wszystkim pasja do terenów leśnych były nie tylko nieocenione, ale i zasługujące na najwyższy szacunek. Serdecznie dziękuję za okazane wsparcie, mam nadzieję, że zorganizowana w tym roku kampania była jedynie początkiem kolejnych, podobnych akcji.

Spółki Grupy PBI zajmują się wydobyciem i przeróbką kruszyw drogowych, budową dróg, produkcją betonu, prefabrykatów, mas bitumicznych i kostki brukowej Pebia, wydobyciem siarki, świadczą usługi dla górnictwa i transportu. Kruszywa wydobywane są w 7 kopalniach: Budy, Janczyce, Jurkowice, Piskrzyn, Wszachów i Wymysłów w województwie świętokrzyskim oraz w zakładzie Lipowica na podkarpaciu. Spółki PBI zatrudniają w sumie ponad 1000 osób. W ramach strategii „Razem możemy odpowiedzialnie”, Grupa prowadzi szereg działań zmierzających do zmniejszenia swojego śladu węglowego. Trwa budowa pierwszej instalacji fotowoltaicznej o mocy 1,9MW na terenie województwa opolskiego. Na budynkach centrali w Sandomierzu zamontowano panele fotowoltaiczne o mocy niemal 100 kilowatów, dzięki czemu siedziba Grupy i zaplecze socjalno-biurowe stało się neutralne energetycznie.

Omikron dotarł do Europy

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie