28.Finał WOŚP w Świętokrzyskiem. Relacje z wszystkich imprez. RAPORT NA BIEŻĄCO

s
W niedzielę, 12 stycznia, znów zagrała najgłośniejsza Orkiestra w Polsce, to 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podczas którego zbierane są fundusze na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Rok temu zebraliśmy rekordowe 2 miliony 241 tysięcy 314 złotych. Czy w tym roku będzie rekord? Wszystko wskazuje na to, że tak - zostanie znacznie pobity.

Oto relacje z Kielc i wszystkich miast i wsi regionu świętokrzyskiego w których odbywają się imprezy związane z 28.Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uwaga! Zachęcamy Państwa do przysyłania zdjęć z imprez w których uczestniczyliście - na adres internet@echodnia.eu oraz przez facebooka.

W województwie świętokrzyskim w 2020 roku zostało zarejestrowanych 58 sztabów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ale podczas 28.Finału w niedzielę 12 stycznia na terenie całego regionu odbywa się blisko 70 Orkiestrowych imprez. Będziemy też podawać kwoty jakie na bieżąco będziemy zbierać.

Kielce

Dużo działo się w niedzielę w Galerii Echo w Kielcach. Zobacz 28. Finał WOŚP w Galerii Echo w Kielcach. Czerwona scena jak taneczny parkiet! [WIDEO, ZDJĘCIA]

Prawdziwe oblężenie przeżywała ulica Sienkiewicza. Więcej WOŚP 2020 w Kielcach. Tłumy na Sienkiewicza (WIDEO, zdjęcia)

Od godziny 14 na scenie Urzędu Miasta przy Domu Handlowym Puchatek rozpoczęły występy artystyczne i licytacje. Zobacz 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Licytacje i występy na scenie przy Puchatku. Wysokie kwoty za gadżety PGE VIVE [ZDJĘCIA]

Na kieleckim Rynku zgromadziły się tłumy. Więcej 28. Finał WOŚP w Kielcach - zachwyca z lotu ptaka (ZDJĘCIA Z DRONA)

W niedzielę w Kielcach oficjalny start 28.Finału miał miejsce na Rynku gdzie zostało zrobione wspólne zdjęcie z drona, rozdaliśmy też 2020 czerwonych balonów w kształcie serca. Zobaczcie
28. Finał WOŚP w Kielcach. W niedzielę o 13 wszyscy na Rynek! 2020 balonów - serduszek i zdjęcia z drona (OGLĄDAJ TRANSMISJĘ)

28.Finał rozpoczął się już w sobotę - wielkie imprezy odbyły się w dwóch galeriach handlowych - Echo i Korona.
28. Finał WOŚP w Galerii Echo w Kielcach. Dużo śmiechu i szczodre licytacje [ZDJĘCIA, WIDEO]

28. Finał WOŚP w Galerii Korona w Kielcach. Było radośnie i artystycznie [ZDJĘCIA, WIDEO]

Z Orkiestrą grają mali i duzi (od lewej: Milosz, Iza i Maciej)
Z Orkiestrą grają mali i duzi (od lewej: Milosz, Iza i Maciej)

Powiat buski

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Pacanowie rozpoczął się w niedzielę orkiestrowym biegiem ulicznym i marszem nordic walking. Więcej 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Pacanowie. Bieg uliczny i granie w Europejskim Centrum Bajki (DUŻO ZDJĘĆ)

Pięknie grają mieszkańcy powiatu buskiego od wczesnych godzin porannych w ramach 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Tak było w Busku-Zdroju. Zobacz 28. Finał WOŚP w Busku - Zdroju. Pięknie graliśmy od rana! Tłumy na licytacji w centrum kultury (DUŻO ZDJĘĆ)

Powiat jędrzejowski

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pięknie zagrała w Jędrzejowie. Czeka mnóstwo atrakcji i licytacji. Zaczyna się super zabawa (ZDJĘCIA)

28. Finał Wielkiej Orkiestry także w Małogoszczu. 38 wolontariuszy zbiera pieniądze w całej gminie (ZDJĘCIA)

Teledysk wolontariuszy z Jędrzejowa był był w niedzielę pokazywany w głównym sztabie u Jurka Owsiaka (WIDEO)

Powiat kazimierski

Finał w Kazimierzy Wielkiej uroczyście otworzył burmistrz Adam Bodzioch. Więcej W Kazimierzy Wielkiej wystartował 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (DUŻO ZDJĘĆ)

Co roku strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych chętnie włączają się do Wielkiego Grania. Strażacy z Końskich dla Orkiestry. Pokazywali, jak ratują ludzi podczas wypadków [ZDJĘCIA]

Wstępem do niedzielnych "orkiestrowych" poczynać w gminie Radoszyce było spotkanie wszystkich miłośników zdrowego i aktywnego trybu życia nad nowym radoszyckim zalewem. Więcej WOŚP 2020. Radoszyce też grają. Zaczęli od biegania wokół nowego zalewu [ZDJĘCIA]

Jednymi z pierwszych grających w niedzielnej Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w Końskich byli ci, którzy zareagowali na apel Moniki Cholewińskiej z Klubu Balans. Zobacz Biegli dla Wielkiej Orkiestry. W lesie za podkoneckim Niebem zebrali się aktywni przyjaciele największej akcji w Polsce (ZDJĘCIA)

W powiecie koneckim 28.Finał i zbiórka trwa już kilka dni. Oto nasza relacja WOŚP 2020 w powiecie koneckim. Wolonatriusze już działają. Razem możemy pobić rekord! [RAPORT]

Powiat ostrowiecki

Ponad 11 tysięcy złotych zebrali wolontariusze kwestujący na terenie gminy Waśniów podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Waśniów zagrał z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy [ZDJĘCIA]

Było wspaniałe Światełko do nieba. Zabawa, radość, dzielenie się dobrem [ZDJĘCIA, WIDEO]

Świetna zabawa była na 28. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ćmielowie. Wylicytowano dzień pracy z burmistrz Joanną Suską [ZDJĘCIA]

Pięknie od rana w niedzielę grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Ostrowcu Świętokrzyskim od rana gra w Ostrowcu Świętokrzyskim. Od 13 sztab będzie rozliczał wolontariuszy

Ponad 7 tysięcy złotych zebrało stowarzyszenie OstroBiec podczas biegu „Policz się z cukrzycą”, organizowanego w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ostrowcu Świętokrzyskim. Więcej

W Ostrowcu pobiegli dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W puszce kilka tysięcy złotych!

W Ostrowcu Świętokrzyskim wszyscy są mocno zaangażowani w akcję. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Ostrowcu. Kwestują nawet maluszki [ZDJĘCIA]

Powiat opatowski

W powiecie opatowskim niezwykle okazale wypadała orkiestrowa impreza w Lipniku.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Lipniku była naprawdę... wielka [ZDJĘCIA]

Wiele osób przybyło także do Opatowskiego Ośrodka Kultury. Przez cały dzień odbywały się licytacje i występy artystyczne.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Opatowie. Wspaniałe licytacje [ZDJĘCIA]

Niezwykłe było to, jak dużo serca w akcję włożyli mieszkańcy Ożarowa. Widać to po wyniku. Ten sztab ustanowił rekord!
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2020 w Ożarowie. Jest rekord! Zebrano ponad 30 tysięcy [ZDJĘCIA]

Powiat pińczowski

Wspaniale udał się finał w Pińczowie - 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Orkiestry w Pińczowie. Tak się gra tylko u nas! Tłumy na licytacji (DUŻO ZDJĘĆ)

Powiat kielecki

W Belnie członkowie grupy Termofor morsowali i zbierali pieniądze (ZDJĘCIA)

Podobnie jak w ubiegłym roku, tak i w tym gmina Mniów głośno zagrała wraz z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Więcej 28. Finał WOŚP w Mniowie. Wolontariusze zbierali pieniądze, występy i licytacje w szkole podstawowej (ZDJĘCIA)

Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy zagrała w Masłowie. Zobacz 28. Finał WOŚP w Masłowie. Koncert i licytacje w Szklanym Domu w Ciekotach (ZDJĘCIA)

Około dwustu osób wzięło udział w Pierwszym Nowińskim Marszobiegu zorganizowanym na terenie stadionu w Nowinach. Zobacz 28. finał WOŚP w Nowinach. Pięknie zagrali z Orkiestrą. 200 osób na marszobiegu (WIDEO, ZDJĘCIA )

Prawdziwe tłumy wzięły udział w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Chęcinach. 28. Finał WOŚP w Chęcinach. Występy, pokazy i emocjonujące licytacje. Przyszły tłumy [ZDJĘCIA]

Powiat sandomierski

Po południu i wieczorem w hali sportowej przy Patkowskiego było prawdziwe szaleństwo. 28.Finał WOŚP w Sandomierzu. W hali sportowej występy zespołów, licytacje i słodkie kiermasze. Przyszły tłumy! (ZDJĘCIA)

W Sandomierzu od rana tłumy na Moto Orkiestrze. Zobaczcie 28.Finał WOŚP w Sandomierzu. "Moto Orkiestra” z Subaru WRC i MarcoŻukiem na ulicy Rokitek. Tłumy zainteresowanych jazdą (ZDJĘCIA)

Mega wydarzenia miało miejsce z samego rana w Koprzywnicy. Zobaczcie 28. Finał WOŚP w Koprzywnicy. Do akcji włączyły się ...morsy. Niesamowita impreza w i nad zalewem (DUŻO ZDJĘĆ)

Powiat skarżyski

Tegoroczny główny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Skarżysku-Kamiennej jak co roku odbył się w Miejskim Centrum Kultury. Zobacz 28.Finał WOŚP w Skarżysku-Kamiennej, w MCK i Semaforze. Zobacz co się działo! Będzie rekord? (ZDJĘCIA)

Powiat starachowicki

28 finał WOŚP w Starachowickim Centrum Kultury. Mieszkańcy się bawią a prezydent... obsługuje szatnię (ZDJĘCIA)

W południe rozpoczął działalność sztab numer 1395 Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Starachowicach. Więcej
WOŚP 2020 w Starachowicach gra pełną parą. Ludzie dają... kilogramy pieniędzy. Czy będzie rekord?

Od rana Starachowice grają w Orkiestrze na całego. WOŚP 2020 w Starachowicach gra pełną parą. Ludzie dają... kilogramy pieniędzy. Czy będzie rekord?

W Starachowicach od rana pieniądze zbierał prezydent Marek Materek. Zobaczcie WOŚP 2020 w Starachowicach gra od rana. Można... "nawrzucać" prezydentowi (ZDJĘCIA)

Powiat staszowski

Na terenie gminy Rytwiany od rana kwestowało 40 wolontariuszy. Zobacz 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Rytwianach

W Staszowskim Ośrodku Kultury rozpoczął się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy. 28. Finał WOŚP w Staszowie. Koncert zespołu ECON i licytacja gadżetów (ZAPIS TRANSMISJI)

O 16 w Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu rozpoczęła się licytacja gadżetów, z których dochód zostanie przeznaczony na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Zobacz Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Połańcu. Zobacz jakie przedmioty możesz wylicytować? (ZDJĘCIA)

Powiat włoszczowski

W Zespole Placówek Oświatowych imienia Jana Pawła II w Bukowie trwa 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Bukowa. 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (ZDJĘCIA)

O godzinie 17 w Domu Kultury w Radkowie rozpoczął się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Więcej WOŚP 2020 w Radkowie. Zobacz ZDJĘCIA

Powrót do szkół w reżimie sanitarnym

Wideo

Komentarze 43

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Zdjęcia z góry Rynku, owszem bardzo ładne. Ładna była też pogoda ale co zastanawiające, to gdzie te tłumy ?? Więcej ludzi było już w galerii.

G
Gość

Karawana jedzie dalej , róbmy swoje a psy niech szczekają ,tylko tyle potrafią ,jak nie pasuje to wynocha do Rosji(umiłowanej przez rodzinnych towarzyszy )

G
Gość

Złoty Melon ma się dobrze,ależ jad sączą wyprane bezmózgówce post PZPR i SB biedacy ,nie pomoże już nic

g
gosc

Pisiory zoboczta tyle piniędzy i nic na socjal.

Weźta żesz napiszta żeby ze zbiórki tyż płacili min. 19 procent podatku na socjalistów.

G
Gość
12 stycznia, 14:14, Tyle w temacie:

A ja nie daje Owsiakowi. Od kupowania sprzętu jest Państwo. To co on rzekomo kupuję do jest ułamek promila potrzeb. Typowa akcja propagandowa finansująca złotego melona owsika.

12 stycznia, 19:58, Gość:

Widać po twojej wypowiedzi, że dajesz Rydzykowi

A ty dajesz Owsiakowi więc remis. Co cię obchodzi kto komu daje kasę...

G
Gość
12 stycznia, 18:39, Gość:

Bezinteresownie ?!! Lewe łapy do roboty to mieli Towarzysze i reszta komuchów,jak myśmy mieli kartki na przeżycie,to takim bydlakom ,, schab,, się przejadł , więc lepiej zamilcz

12 stycznia, 18:54, Gość:

Czepiaj się piotrowicza a nie Owsiakia towarzyszu

12 stycznia, 19:18, Glob:

Z Piotrowicza opozycjoniste zrobili, a z Wałęsy zdrajce. Śmieci pisowskie, menty PiS sowskie.

Nie żeby coś ale to bliżej lewicy wspierającej SB do sowietów...

G
Gość

Opozycyjnej szczujni wścieklizna i niemoc resztki mózgu opanowały

G
Gość

Ale pomioty jęczą , szczekają wyją donoszą i tylko tyle mogą Ruskie pachołki wypad na Sybir razem z przodkami towarzyszami Stalina

G
Gość
12 stycznia, 17:18, Gość:

Dlaczego Caritas ma przejrzyste rozliczenia ,pomaga bardzo wielu potrzebującym, ten w czerwonych gaciach niech się Rozliczy!!!!

Caritas? rozbawiłeś/łaś mnie swoją wypowiedzią ?

G
Gość
12 stycznia, 17:51, Gość:

To jest jęk opozycji i post PZPR i SB kich pomiotów . przerżneliscie wszystko co możliwe i ulica i zagranica nie pomogła! Prosić Boga o litość bo o rozum za późno

Sam jesteś pomiot,Senat zdobyty a zagranica też pomoże,mózg Ci się zlasował od robienia kapelucha towarzyszowi piotrowiczowi.

G
Gość
12 stycznia, 17:18, Gość:

Dlaczego Caritas ma przejrzyste rozliczenia ,pomaga bardzo wielu potrzebującym, ten w czerwonych gaciach niech się Rozliczy!!!!

Masz niedorozwoju link,do końca swego nędznego życia nie pomożesz w 1% tyle co "ten w czerwonych gaciach"pomógł ludziom i życie uratował niejednemu noworodkowi.

https://www.wosp.org.pl/fundacja/wazne/rozliczenia

G
Gość
12 stycznia, 14:14, Tyle w temacie:

A ja nie daje Owsiakowi. Od kupowania sprzętu jest Państwo. To co on rzekomo kupuję do jest ułamek promila potrzeb. Typowa akcja propagandowa finansująca złotego melona owsika.

Widać po twojej wypowiedzi, że dajesz Rydzykowi

G
Gość

A gdzie Kamil Suchański przewodniczący Rady Miasta?

G
Glob
12 stycznia, 18:39, Gość:

Bezinteresownie ?!! Lewe łapy do roboty to mieli Towarzysze i reszta komuchów,jak myśmy mieli kartki na przeżycie,to takim bydlakom ,, schab,, się przejadł , więc lepiej zamilcz

12 stycznia, 18:54, Gość:

Czepiaj się piotrowicza a nie Owsiakia towarzyszu

Z Piotrowicza opozycjoniste zrobili, a z Wałęsy zdrajce. Śmieci pisowskie, menty PiS sowskie.

F
Franek Golas

resortowe dzieciaki w wolnej Polsce właśnie takie biznesy sobie pootwierały

Dodaj ogłoszenie