3 liga. Bezbramkowy remis piłkarzy Wisły Sandomierz z Wólczanką w Wólce Pełkińskiej

sks wisła sandomierz
W meczu 21 kolejki trzeciej ligi, Wólczanka Wólka Pełkińska zremisowała 0:0 z Wisłą Sandomierz.

Wólczanka Wólka Pełkińska - Wisła Sandomierz 0:0.

Wisła: Wierzgacz - Konefał, Wilk, Kolbusz, Chorab - Sornat (60' Pasternak), Kamiński, Siedlecki, Nogaj - Bętkowski (70' Rop), Piechniak (78' Poński).

Cenny remis wywalczyli podopieczni trenera Dariusza Pietrasiaka na trudnym terenie.

- Pierwsza połowa odzwierciedlała pozycję drużyn w tabeli - ocenił Stanisław Olejarka, były prezes Wólczanki.

Przez 45 minut kibice obejrzeli tylko kilka akcji zakończonych dobrymi uderzeniami. W 7. minucie Bała huknął płasko z dystansu, ale Wierzgacz obronił. Po chwili ten sam piłkarz Wólczanki szarpnął na skrzydle, mocno dośrodkowała, a piłka po otarciu się o dłoń bramkarza zatrzymała się na słupku.

Później grano w stylu od szesnastki do szesnastki. Sandomierzanie w światło bramki po raz pierwszy wycelowali dopiero w 43. minucie. Zrobił to Kamil Bętkowski. Były napastnik Stali Rzeszów uderzył z dystansu, ale brakło dokładności. Po niespełna 20 minutach miejscowi grali już bez Krzysztofa Pietlucha. Snajper gospodarzy z powodu kontuzji opuścił dwa wcześniejsze mecze. Wydawało się, że doszedł do siebie, ale szybko okazało się, że powrót okazał się przedwczesny.

Po zmianie stron aktywniejszy był nasz team, który sporo grał skrzydłami. W 52. minucie Bała dobijał z bliska, ale nie wygrał z bramkarzem. Po chwili piłka poszła wzdłuż 7 metra, jednak ani Gwóźdź, ani Majka jej nie trącili. Wisła odgryzała się strzałami z dystansu, z których najgroźniejsze okazały się te w wykonaniu Bętkowskiego i Nogaja. Golkiper Wólczanki za każdym razem bronił z klasą.

Gol za 3 punkty dla gospodarzy mógł paść po kontrze. Piłkę rozprowadził Chorolskij, rzucił prostopadłe podanie do Domańskiego, ten huknął w pełnym biegu, ale Wierzgacz pokazał, że też sporo umie.