3 liga. Czarni Połaniec pokonali Klimontowiankę Klimontów w ostatnim meczu kontrolnym. Sędziował Mariusz Złotek - były sędzia ekstraklasy

Bartosz Wartałowicz
Facebook/Czarni Połaniec/ Łukasz Solski
Czarni Połaniec wysoko, bo aż 5:1 pokonali Klimontowiankę Klimontów. Spotkanie sędziował były sędzia Ekstraklasy 51-letni Mariusz Złotek. Mecz odbył się w Koprzywnicy.

Czarni Połaniec wygrali wysoko w ostatnim meczu kontrolnym z Klimontowianką Klimontów

Klimontowianka Klimontów - Czarni Połaniec 1:5 (1:0)
Bramki: Zawodnik testowany 44 - Banik 60, 72, Wątróbski 70, Wiktor 63, Śledź 78
Klimontowianka I połowa: Pietrasik - Zawodnik testowany, Rękas, Niziołek, Kosno - Zawodnik testowany, Miłek, Stępień, Turek - Skrzypek, Chmiel.
Klimontowianka II połowa: Staniek - Zawodnik testowany, Zawodnik testowany, Rękas, Kosno - Figacz, Konecki, Lipiński, Zawodnik testowany - Skrzypek, Hołody.
Czarni: Wieczerzak - Smoleń, Załucki, Bawor, Misztal - Zawodnik testowany, Kałaska, Galara, Banik, Wątróbski - Zawodnik testowany oraz Bramkarz testowany, Bakowski, Śledź, Płużek, Wiktor, Łąk i Zawodnik testowany.

- Rozegraliśmy pierwszy sparing na naturalnym boisku i było widać, że potrzebujemy czasu na adaptację do panujących warunków. Boisko nie ułatwiało sprawy drużynie atakującej, bo murawa była ciężka po deszczu. Ciężko nie być zadowolonym, pierwsza połowa przebiegała pod nasze dyktando, jedyna akcja przeciwnika zakończyła się golem przez błąd naszego bramkarza. W drugiej połowie wygraliśmy kulturą gry i przygotowaniem motorycznym - powiedział szkoleniowiec Czarnych - Michał Szymczak.

Warto dodać, że sędzią tego spotkania był pan Mariusz Złotek. 52-latek poprowadził blisko 150 spotkań w Ekstraklasie i 100 w 1 lidze, obecnie jest szefem Kolegium Sędziów w Podkarpackim Związku Piłki Nożnej.

Zespół z Połańca rozegrał 6 gier kontrolnych, cztery z nich wygrał, jedną przegrał i jedną zremisował. Pierwszy mecz ligowy Czarni Połaniec rozegrają 4 marca, a ich rywalem będzie Avia Świdnik. Mecz odbędzie się w Połańcu o godzinie 13.