3 Liga. Czarni Połaniec wygrali wyjazdowy mecz z Podhalem Nowy Targ. To szóste zwycięstwo z rzędu zawodników Michała Szymczaka

Bartosz Wartałowicz
Dorota Prokop
W 20 kolejce 3 Ligi grupy 4 Czarni Połaniec wygrali na wyjeździe z Podhalem Nowy Targ. Dwie bramki zdobył niezawodny ostatnio Eryk Galara.

Kolejne zwycięstwo Czarnych Połaniec

Podhale Nowy Targ - Czarni Połaniec 2:3 (0:1)
Bramki: Pavlo Chmelenko 53, Adrian Szynka 74 - Eryk Galara 26 z karnego, 76, Arleison Martinez 54.
Czarni: Wieczerzak - Smoleń, Załucki, Wątróbski, Żądło - Kardyś (86 Śledź), Wiktor, Kałaska, Łąk, Galara - Arleison.
Podhale: Szymajda – Żołądź, Kawula, Chmelenko, Michota – Rogala (46 Karmański), Mi. Styrczula (46 Sobek), Bezpalec – Antkowiak, Żurek (59 Szynka), Płatek (46 Burzyński).
Żółte kartki:Kawula, Karmański, Bezpalec, Sobek, Szynka - Żądło, Kałaska, Arleison
Czerwona kartka: Karmański 64 (za dwie żółte) - Żądło 87 (za dwie żółte)
Sędziował: Przemysław Burliga (Katowice)

Mało kto się spodziewał, że Czarni Połaniec po trzech meczach w rundzie wiosennej będą mieli komplet punktów, ale w piłce nożnej nie takie rzeczy się działy. Zespół Michała Szymczaka dwukrotnie prowadził, potem rywale doprowadzali do wyrównania, ale chwilę po tym Czarni znowu strzelali gola i w 76 minucie meczu Eryk Galara, który w pierwszej połowie wykorzystał rzut karny, ustalił wynik spotkania na 2:3 dla zespołu z Połańca. Bramkę w tym meczu zdobył również nowy nabytek - Arleison Martinez.

Jestem pełen podziwu, bo mecz z Wisłą Sandomierz bardzo wiele nas kosztował. Większość zespołu chorowała, pojechaliśmy do Nowego Targu w czternastu. Zagraliśmy w eksperymentalnym ustawieniu, a mimo to udało nam się przywieźć komplet punktów i odnieść szóste zwycięstwo z rzędu