3. liga. Korona II Kielce po słabym meczu przegrała z Klubem Sportowym Wiązownica 0:2. Zobacz zdjęcia z meczu i kibiców

Jaromir Kruk
Piotr Lisowski z Korony II Kielce w walce o piłkę z Mateuszem Mianowanym z Wiązownicy Krzysztof Krogulec
Rezerwy Korony Kielce zagrały poniżej oczekiwań w sobotnim meczu z Klubem Sportowym Wiązownica. Podopieczni Mariusz Ludwinka przegrali na stadionie przy ulicy Szczepaniaka 0:2.

Porażka Korony II Kielce z Klubem Sportowym Wiązownica

Korona II Kielce – KS Wiązownica 0:2 (0:1)
Bramki: Sebastian Rak 6, Kacper Chełmecki 66.
Korona II: Sandach – Zwoźny, M. Kiełb, K. Sylwestrzak , D. Lisowski – P. Lisowski, K. Turek – Shinonaga (62 R. Turek), Bojańczyk (62 Strzeboński), Konstantyn (78 Płocica) – Szulc (62 J. Rybus).
Wiązownica: Budzyński – Tonia, Kapuściński, B. Markiewicz (68 Michalik), Kordas – Hurenko, Mianowany, Kasia – Rak, Chełmecki (68 Musik), Gierczak (68 Melinishyn).
Żółte kartki: P.Lisowski, K. Turek, Zwoźny - Mianowany
Sędziował: Mateusz Patla (Jastrzębie).

Część z zawodników Korony II po zwycięstwie z Cracovią II 4:1 chyba pomyślała, że punkty z KS Wiązownica zrobią się same. Nic z tego, bo podopieczni Mariusza Ludwinka trafili na dobrze zorganizowany zespół, który w ofensywie grał szybciej i bardziej zdecydowanie od kielczan. Już w 6 minucie KS Wiązownica wykorzystał nieporozumienie w szeregach Korony II przy rozegraniu autu i Sebastian Rak pokonał Adriana Sandacha. W odpowiedzi po główce Kamila Sylwestrzaka i interwencji bramkarza futbolówka odbiła się od poprzeczki. Zaraz po tym Kacper Bojańczyk trafił w słupek, a Arkadiusz Kasia z Wiązownicy przymierzył z wolnego w poprzeczkę. Zrywy Korony II z mizernie wyglądającym z przodu Hubertem Szulcem nic nie dawały, a w 66 minucie po świetnej dwójkowej akcji Kacpra Chełmeckiego z Rakiem ten pierwszy, były zawodnik ŁKS Łagów podwyższył prowadzenie przyjezdnych. Korona II przegrała zasłużenie, w jej grze było mnóstwo niedociągnięć i słabych punktów.