3 liga. Korona II Kielce pokonała Chełmiankę Chełm na wyjeździe

Damian Wiśniewski
W zaległym meczu grupy czwartej piłkarskiej trzeciej ligi Korona II Kielce wygrała na wyjeździe z Chełmianką Chełm 4:3.

Chełmianka Chełm - Korona II Kielce 3:4 (1:2)
Bramki:
Łukasz Mazurek 14 z rzutu karnego, 55, Krystian Wójcik 50 - Miłosz Strzeboński 30 z rzutu karnego, Jakub Konstantyn 32 z rzutu karnego, Dawid Słabosz 46, Jakub Rybus 60.
Żółte kartki: Mazurek, Prytuliak, Wołos, Bonin - Słabosz, Kiełb, Konstantyn, Prętnik
Chełmianka: Szymkowiak – Maliszewski, Wołos, Mazurek, Brzozowski (54. Adamski), Wawryszczuk (67. Kanarek), Bonin, Kotowicz, Skoczylas (67. Myśliwiecki), Wójcik, Pritulak
Korona: Sandach - Cukrowski, Prętnik, Kiełb, Kośmicki (85 .Bujak), Więckowski - P. Lisowski, Słabosz, Konstantyn (75. Majewski), Strzeboński (46. Rybus), Piróg (89. Malec).

Kielczanie podeszli do tego spotkania po przerwanej serii kilku udanych spotkań. Najpierw ograli 4:1 Siarkę Tarnobrzeg u siebie, potem wygrali 2:1 derby województwa z Wisłą Sandomierz, a następnie przegrali 3:4 z KS Wiązownica. W sobotnie popołudnie w meczu z ich udziałem znów padło siedem bramek, jednak tym razem to oni byli górą.

Gospodarze objęli prowadzenie jednak jako pierwsi, a Łukasz Mazurek skutecznie egzekwował rzut karny.

Do przerwy kielczanie zdołali jednak najpierw wyrównać, a potem wyjść na prowadzenie. Najpierw Do bramki trafił Miłosz Strzeboński, a chwilę później jego wyczyn powtórzył Jakub Konstantyn.

Tuż po przerwie prowadzenie żółto-czerwonych podwoił Dawid Słabosz, ale niespodziewanie w 55. minucie znów zrobił się remis. Triumf gościom dał jednak Jakub Rybus.

W końcówce meczu rzutu karnego dla Chełmianki nie wykorzystał Mazurek.

- Od dłuższego czasu gramy coraz lepiej. Jesteśmy w dobrej dyspozycji. Zagraliśmy naprawdę dobry mecz z doświadczonym przeciwnikiem. Spotkanie było bardzo szybkie i stało na wysokim poziomie. Po analizie rywala postanowiliśmy zmienić system gry i ustawienie. Cieszę się, że te korekty się sprawdziły - powiedział po spotkaniu z Chełmianką Sławomir Grzesik, trener rezerw Korony II (za korona-kielce.pl).

Jego podopieczni rywalizację w rundzie jesiennej zakończyli na 14. miejscu w tabeli - w 20 spotkaniach zdobyli 23 punkty.