3 liga. Korona II Kielce przegrała z Sokołem Sieniawa 0:1. Zagrała najlepszy mecz w tym roku, ale doznała trzeciej z rzędu porażki

Dorota Kułaga
Korona II Kielce postawiła się wiceliderowi, ale przegrała z Sokołem Sieniawa 0:1. Fot. Dorota Kułaga
Piłkarze Korony II Kielce przegrali trzeci mecz z rzędu w rundzie wiosennej. Tym razem na wyjeździe 0:1 z Sokołem Sieniawa, który jest wiceliderem grupy czwartej. W 60 minucie Adrian Bielka z Korony nie wykorzystał rzutu karnego.

Sokół Sieniawa - Korona II Kielce 1:0 (1:0)
Bramka: Bartłomiej Purcha 20 z karnego.
Korona II: Zapytowski 5 - Cukrowski 5, Seweryś 5, Dziubek 5, Prętnik 5 - Świtowski 5 (72. Rozmysłowski nie klas.), Słabosz 5 Ż, P. Lisowski 5 Ż, Bielka 4 (65. R. Turek 3), Szpakowski 5 - Piróg 5 Ż.

To trzecia porażka z rzędu Korony II w tym roku. W czterech wiosennych spotkaniach kielecki zespół zdobył jeden punkt, ale nadal jest bez zdobytej bramki. Trzeba jednak podkreślić, że wyjazdowy pojedynek z Sokołem był najlepszym występem Korony II w tym roku.

-Szkoda straconych punktów. Nikt nie możemy być zadowolony, bo przegraliśmy. Ale z postawy zespołu i z gry jestem zadowolony. Widać duży progres w grze, w podejściu zawodników, zaangażowaniu. Wicelider miał ogromne problemy. Mieliśmy bramkowe okazje, Przełomowa mogła być 60 minuta. Mieliśmy rzut karny, ale go nie wykorzystaliśmy. Bramkarz Sokoła obronił. W 90 minucie też mieliśmy dobra okazję, ale jej nie wykorzystaliśmy. Wiem, że kibice i dziennikarze będą mówić, co ta Korona II bramki nie może zdobyć. My też o tym wiemy, pracujemy nad tym, żeby to zmienić. Jeśli utrzymamy taki poziom i organizację gry, to bramki i punkty zaczniemy zdobywać - powiedział Mariusz Arczewski, drugi trener rezerw Korony.

-Korona II starała się grać ofensywnie, dobrze operowała piłką, ale my byliśmy bardziej skuteczni - powiedział Maciej Nalepa, były bramkarz reprezentacji Polski, asystent trenera Ryszarda Kuźmy w Sokole Sieniawa.