3 liga. Korona II Kielce wygrała w derbach z KSZO 1929 Ostrowiec. Decydujący cios zadała w 89 minucie. Grali też Błanik, Oliveira, Sierpina

Dorota Kułaga
Twardej walki w meczu derbowym nie brakowało, ostatecznie Korona II wygrała z KSZO 1929 Ostrowiec 2:1. Kamil Bielaszewski
Piłkarze Korony II Kielce w trzecioligowych derbach wygrali z KSZO 1929 Ostrowiec 2:1. Gospodarze byli wzmocnienie zawodnikami z ekstraklasowego zespołu

Korona II Kielce - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 2:1 (1:0)
Bramki: Hubert Szulc 4, Jakub Konstantyn 89 - Kostiantyn Czernij 54.
Korona II: Zapytowski - Zwoźny, Więckowski, Seweryś, Sierpina (61. Konstantyn) - Turek, Nojszewski, Bojańczyk (61. Strzeboński), Oliveira (61. P. Lisowski), Błanik (46. D. Lisowski) - Szulc (83. Smolarczyk).
KSZO 1929: Burek - Domagała, Sylwestrzak l, Camargo, Cukrowski - Burzyński (62.Mężyk), Tymoszenko l (70.Persona), Nawrot - Pawlik (46.Zdyb), Czernij (78.Lipka), Dziubiński.
Sędziował: Mateusz Czerwień (Kraków).

W zespole gospodarzy zagrało kilku piłkarzy z kadry ekstraklasowej drużyny, między innymi Marceli Zapytowski, Filipe Oliveira, Dawid Błanik, czy wracający do pełni formy po kontuzji Łukasz Sierpina.

Początek meczu był wymarzony dla Korony. Już w 4. minucie po akcji na skrzydle Janusza Nojszewskiego z Hubertem Zwoźnym, 18-latek zdecydował się na dośrodkowanie w pole karne, które na bramkę zamienił Hubert Szulc.

KSZO 1929 wyrównał w 54 minucie po strzale Konstiantyna Czernija, który wykazał się największym sprytem w polu karnym i w zamieszaniu pokonał Zapytowskiego. Zwycięstwo zapewnił Koronie II w 89 minucie Jakub Konstantyn, który po dośrodkowaniu precyzyjnym strzałem pokonał Jakuba Burka.