3 liga. KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski nie dał rady Podhalu Nowy Targ na wyjeździe

Damian Wiśniewski
Kamil Bielaszewski
Po dwóch zwycięstwach z rzędu piłkarze KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski zanotowali porażkę 0:3 w Nowym Targu z Podhalem.

Podhale Nowy Targ - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 3:0 (2:0)
Bramki:
Mateusz Mianowany 3, Adrian Szynka 37, 66
Żółte kartki: Broda - Majda, Nawrot.
Podhale: Rędzio - Janso (40. Furtak), Lepiarz (65. Nowak), Broda, Serafin (65. Lech), Płatek (85. Molis), Kapuściński, Żołądź, Mianowany (85. Bielák), Szynka, Kowalski.
KSZO 1929: Lipiec - Zając (75. Smykowski), Sylwestrzak, Majda, Camargo, Brągiel, Głaz, Nawrot, Stefanowicz (46. Gałecki), Persona (55. Żurek), Grudziński (75. Gruchała-Węsierski).
Sędziował Mateusz Piszczelok (Katowice).

W dwóch poprzednich spotkaniach piłkarze z Ostrowca Świętokrzyskiego wygrali po 3:1 z Wisłą Sandomierz i z Podlasiem Biała Podlaska. Tym razem, mierząc się z jednym z faworytów do awansu do drugiej ligi, nie zdołali uzyskać dobrego wyniku.

Pierwszego gola w tym meczu już w trzeciej minucie spotkania strzelił były zawodnik KSZO 1929, Mateusz Mianowany. Jeszcze przed przerwą na 2:0 podwyższył Adrian Szynka, a ostrowiecka drużyna nie potrafiła odpowiedzieć golem swoim przeciwnikom.

W drugiej połowie Szynka zdobył swoją drugą bramkę i ustalił tym samym rezultat na 3:0, mimo tego, że tuż po rozpoczęciu drugiej połowy KSZO odważnie atakował, stwarzał sobie okazje i starał się zmienić wynik spotkania. Podhale natomiast mogło nawet wygrać wyżej, ale w jednej z sytuacji Grzegorz Płatek trafił w poprzeczkę.