3 liga. KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski przegrał z Cracovią II. Gol stracony w końcówce, trener Tadeusz Krawiec na trybunach (ZDJĘCIA)

Damian Wiśniewski
W meczu 24. kolejki rozgrywek grupy czwartej piłkarskiej trzeciej ligi KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski przegrał na własnym boisku 1:2 z rezerwami ekstraklasowej Cracovii. Trener Tadeusz Krawiec kończył mecz oglądając go z trybun - w pierwszej połowie otrzymał czerwoną kartkę.

KSZO Ostrowiec Św. - Cracovia II 1:2 (0:1)
Bramki:
Szymon Stanisławski 73 - Krystian Bracik 4, Marcin Budziński 87.
Żółte kartki: Kraśniewski, Zaklika, Partyka - Lusiusz.
KSZO 1929: Lipiec – Kraśniewski, Majewski, Dwórzyński, M. Kaczmarek (89. Persona) – Chrzanowski (71. P. Kaczmarek), Partyka, Paluch, Smuczyński (71. Nowak), Zaklika (71. Głaz) - Stanisławski
Cracovia II: Wilk – Stachera (90+2. Malisz), Bracik, Dytiatjew, Zaucha – Supryn (76. Biernat), Ożóg, Lusiusz, Budziński – Strózik (72. Jarzynka), Vestenicky (76. Biernat).
Sędziował: Piotr Burak (Zamość).

Spotkanie zdecydowanie lepiej zaczęli goście. Krakowianie szybko objęli prowadzenie - po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i małym zamieszaniu w polu karnym ostrowieckiej drużyny piłka spadła pod nogi Krystiana Bracik, a ten umieścił ją w bramce. Niedługo potem niezłej okazji nie wykorzystał Marcin Budziński.

KSZO 1929 długo nie potrafił odpowiedzieć przeciwnikowi składną akcją w ofensywie. Gospodarze gubili się przy ostatnim podaniu w akcji i nie wykorzystywali odpowiednio dobrze stałych fragmentów gry - krakowianie skutecznie wybijali piłki dośrodkowywane w ich w pole karne. Raz nieźle sprzed pola karnego uderzał Stanisławski, ale wtedy skutecznie interweniował bramkarz zespołu gości.

Przed przerwą więcej goli już nie padło, a czerwoną kartką za niesportowe zachowanie ukarany został trener KSZO 1929, Tadeusz Krawiec, który w pewnym momencie utrudnił ekipie gości wznowienie gry z autu. Goście jeszcze raz wpakowali piłkę do bramki ostrowieckiej drużyny, ale sędzia dopatrzył się spalonego i gola nie uznał.

W drugiej części spotkania KSZO 1929 starał się przejąć inicjatywę - Bartłomiej Smuczyński w pewnym momencie zmarnował sytuację sam na sam, ale ostatecznie udało się doprowadzić do remisu. W 73. minucie Szymon Stanisławski pokonał bramkarza gości.

Ostatecznie trzy punkty jednak zabrała Cracovia. W samej końcówce wynik meczu ustalił Marcin Budziński.