3 Liga. KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski wygrał ze Stalą Stalowa Wola. Goście nie wykorzystali potknięcia Wieczystej. Zobacz zdjęcia

Bartosz Wartałowicz
KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski wygrał 2:1 z liderem - Stalą Stalowa Wola w ramach 29 kolejki 3 Ligi grupy 4. Zobaczcie zdjęcia z meczu.

KSZO lepszy w hutniczych derbach od Stali Stalowa Wola

KSZO 1929 Ostrowiec Św. - Stal Stalowa Wola 2:1 (1:0)
Bramki: Oleksij Maidanevych 15, Fryderyk Janaszek 52 - Jakub Banach 54
KSZO: Burek - Maidanevych (69. Lipka), Mężyk, Mazurek, Jarzynka - Kafel, Dumaniuk (69. Zdyb), Nawrot - Janaszek (64. Bełczowski), Chernii (87. Dziubiński), Brągiel.
Żółte kartki: Dumaniuk, Kafel - Soszyński, Banach

Zespół z Ostrowca Świętokrzyskiego miał za sobą środowe półfinałowe starcie z Klimontowianką Klimontów w Okręgowym Pucharze Polski. Trener Rafał Wójcik potraktował je jako solidny trening, przed meczem z liderem 3 Ligi grupy 4 - Stalą Stalowa Wola. Wyszło znakomicie, bo już w 15 minucie do siatki gości trafił Oleksij Maidanevych i wynikiem 1:0 zakończyła się pierwsza połowa. Druga odsłona meczu rozpoczęła się od mocnego uderzenia KSZO. Bramkę w 52 minucie zdobył Fryderyk Janaszek, ale zespół trenera Pietrzykowskiego odpowiedział golem Jakuba Banacha dwie minuty później. Drużyna Rafała Wójcika przez resztę meczu grała czujnie w defensywie i końcowy rezultat nie uległ zmianie.

Spodziewaliśmy się ciężkiego meczu i taki też był. Po porażce Wieczystej liczyliśmy na dużo więcej. Jest duży niedosyt, bo zależało nam, żeby to spotkanie wygrać i odskoczyć zespołowi z Krakowa w tabeli

- powiedział Ireneusz Pietrzykowski, trener Stali Stalowa Wola.

Podczas przerwy w meczu doszło do zamieszek między kibicami KSZO i Stalówki. Zobacz szczegóły: