Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
W trzecioligowych derbach Korona II Kielce przegrała u...

3 liga. ŁKS Probudex Łagów wygrał derbowy mecz w Kielcach z Koroną II 2:0. Kulisy meczu w obiektywie [DUŻO ZDJĘĆ]

W trzecioligowych derbach Korona II Kielce przegrała u siebie z ŁKS Probudex Łagów 0:2. To historyczne punkty beniaminka w trzeciej lidze.
Korona II Kielce - ŁKS Probudex Łagów 0:2 (0:2)
Bramki: Krystian Zaręba 26, Maciej Kolasa 38.
Korona II: Sandach 5 - Więckowski 4, Kośmicki 4, Seweryś 4, Malec 4 (61. Przybysławski) - Górski 3 (46. Jopkiewicz 4), P. Lisowski 4, Sewerzyński 4 (85. K. Turek), Konstantyn 3 (89. Grabarczyk), D. Lisowski 6 - Piróg 4 (46. Rybus 3)
ŁKS Probudex: Pietras 7- Wilk 7, Czerwiak 6, Ślefarski 5, Krzeszowski 7 - Gierczak 4 Ż (68. Biesiada Ż), Uniat 6 Ż, Kolasa 6 (60. F. Rogoziński 3 Ż), Zaręba 6 (68. Śliwka 2) - K. Rogoziński 5 (78. Borowiak nie klas.), Imiela 4 (60. Rogala 3).
Sędziowała: Anna Adamska.
Trzecioligowe derby cieszyły się dużym zainteresowaniem kibiców. Na spotkanie do Kielc przyjechała też grupa sympatyków beniaminka z Łagowa.
ŁKS Probudex zaczął mecz z dużą determinacją, ponieważ za wszelką cenę chciał zmazać plamę po nieudanej inauguracji. W pierwszej połowie zdobył dwie bramki i ustawił sobie to spotkanie.
Zanim padły bramki, były uderzenia w słupki. W 15. minucie w zamieszaniu podbramkowym w słupek trafił Krystian Zaręba, a kilkadziesiąt sekund później podobny scenariusz był po uderzeniu Dawida Lisowskiego.

W 26. minucie ataki gości zostały nagrodzone bramką. Dalekim wyrzutem z autu popisał się Szczepan Krzeszowski, a Krystian Zaręba strzałem po ziemi pokonał Adriana Sandacha. Zdobył więc historyczną bramkę dla zespołu z Łagowa z trzeciej lidze. -Cieszy ta bramka, szkoda, że nie udało się jej zdobyć na inaugurację w Łagowie. W meczu w Kielcach zrealizowaliśmy plan w stu procentach i cieszymy się ze zwycięstwa - mówił po spotkaniu Krystian Zaręba.
W 34. minucie beniaminek z Łagowa był bliski strzelenia drugiego gola, ale tym razem po indywidualnej akcji Kacpra Rogozińskiego piłka trafiła w słupek.

W 38 minucie ekipa Ireneusza Pietrzykowskiego zdobyła drugą bramkę. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Szymon Czerwiak, ale trafił w poprzeczkę. Skuteczną dobitką popisał się Maciej Kolasa, ustalając - jak się później okazało - wynik spotkania.
Korona próbowała odwrócić losy pojedynku, ale brakowało jej precyzji, albo na drodze stawał dobrze dysponowany Szymon Pietras. W 45. minucie obronił on między innymi groźny strzał Radosława Sewerysia.

Druga połowa była słabsza. Beniaminek z Łagowa mądrze się bronił, a Korona II nie miała pomysłu na sforsowanie defensywy przeciwnika. I po końcowym gwizdku ŁKS Probudex cieszył się z pierwszych punktów w trzeciej lidze.
-To są dla nas bardzo ważne punkty. Po falstarcie na inaugurację bardzo potrzebowaliśmy tego zwycięstwa. Ja nie mam wątpliwości, że ten zespół jest dobry, że będzie wygrywał w III lidze. Są nazwiska, jest trochę jakości, są fajni ludzie. Cieszę się, że potwierdziliśmy to dziś na boisku - mówił Ireneusz Pietrzykowski, trener zespołu z Łagowa.
-Na inaugurację byliśmy lepsi piłkarsko, ale przeciwnik zgarnął całą pulę. Dzisiaj było widać nasza dominację, szczególnie w pierwszej połowie. Po przerwie, tak od 60 minuty, graliśmy już spokojnie, kontrolując przebieg tego spotkania. I mamy ważne trzy punkty - dodał trener Ireneusz Pietrzykowski. Zadowolony stadion przy ulicy Szczepaniaka opuszczał też Marek Brudek, prezes ŁKS Probudex, który z tym zespołem również wiąże spore nadzieje.