3 liga. ŁKS Probudex Łagów wygrał derbowy mecz z Wisłą Sandomierz. Dwie bramki zdobył Artur Piróg [ZDJĘCIA]

Jaromir Kruk
ŁKS Probudex Łagów wygrał derbowy mecz z Wisłą Sandomierz 2:1.
ŁKS Probudex Łagów wygrał derbowy mecz z Wisłą Sandomierz 2:1. Kamil Bielaszewski
W trzecioligowych derbach piłkarskich ŁKS Probudex Łagów pokonał Wisłę Sandomierz 2:1. Obydwie bramki dla gospodarzy zdobył Artur Piróg, były zawodnik Korony Kielce.

ŁKS Probudex Łagów – Wisła Sandomierz 2:1 (0:1)

Bramki: Artur Piróg 62, 75 - Szymon Rak 2.

ŁKS: Banach – Mamełka (46 Dani Jodar), Wilk, Rogala – Cichocki, Mydlarz, Gierczak (46 Urbański), Stelmach, Urban – Ozimek (73 Kapsa), Amarildo (61 Piróg).

Wisła: Borusiński – Kuliga (17 Wiśniewski), Serek, Dwórzyński, Jarosz – D. Partyka (77 Bednarz), Janik, Kudriawcew, Rak- Stańczyk (63 Bełczowski), Mażysz (63 Handzlik).

Żółte kartki: Stelmach, Mydlarz, Banach, Cichocki, Pietrzykowski (trener) – Mażysz, Kuliga, Jarosz. Pacholarz (trener)

Sędziował: Adam Jamka (Kielce)

Gospodarze czuli się bardzo pewnie wychodząc na boisko i już na początku spotkał ich zimny prysznic, bo gola strzelił Szymon Rak. Potem sam na sam z Hubertem Banachem wyszedł Mateusz Stańczyk, ale piłka po jego strzale przeszła obok słupka. Goście w pierwszej połowie wyglądali znacznie lepiej, grali agresywnie i powinni prowadzić wyżej niż różnicą jednego gola, m.in. Kudriawcew obił w 34 minucie poprzeczkę. W ŁKS dobrą okazję zmarnował Amarildo (8 minuta – nie trafił w bramkę), groźnie z dystansu strzelał też Mateusz Ozimek.

W drugiej połowie piłkę meczową w 56 minucie miał Mażysz, ale mając przed sobą golkipera poślizgnął się i stracił szansę. Losy potyczki rozstrzygnął Artur Piróg, który zastąpił Amarildo i po 10 sekundach przebywania na boisku doprowadził do remisu 1:1. Potem mistrz Polski juniorów 2019 z Koroną Kielce pokazał klasę i w 75 minucie po wspaniałym przyjęciu futbolówki popisał się precyzyjnym strzałem. Podopieczni Ireneusza Pietrzykowskiego nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa, a w nerwowej końcówce mnóstwo było fauli, przepychanek. Łagów pokazał moc, bo wygrał mecz, w którym długo mu nie szło.

Pietrzykowski wyciągnął jednak asa z rękawa, bo pod jego skrzydłami Piróg odzyskał radość z gry w piłkę i zaczął biegać, a co najważniejsze strzela gola. Spotkanie oglądał główny sponsor klubu – Wojciech Duda, szef firmy Probudex Łagów V, który przeżywał wraz z kibicami ogromne emocje