3 liga. Motor Lublin - Korona II Kielce 4:4. Grad goli, wielkie emocje i remis Korony II w Lublinie (ZDJĘCIA)

Damian Wiśniewski
Po wielkich emocjach Korona II Kielce zremisowała na wyjeździe z Motorem Lublin 4:4. Kończyła ten mecz w dziesiątkę.

Motor Lublin - Korona II Kielce 4:4 (3:3)
Bramki:
Michał Paluch 29, Piotr Ceglarz 33, 45+1, Tomasz Swędrowski 52 - Artur Piróg 6, 66, Rodrigo Zalazar Martinez 14, Mateusz Sowiński 43.
Żółte kartki: Dominik Kunca 33 - Zalazar 62, 86.
Czerwona kartka: Zalazar 86.
Motor: Olszewski - Gruszkowski, Łukasik, Grodzicki, Brzyski - Kunca (78. Nowak), Swędrowski, Kumoch (90. Rymek), Ceglarz - Darmochwał (56. Bonin), Paluch.
Korona: Osobiński 4 - Więckowski 5, Prętnik 5, Dziubek 3, Bujak 5 - Górski 6 (84. Rogoziński), Dawid Lisowski 3 (46. Petrović 5), Sewerzyński 5, Zalazar 0, Sowiński 7 (83. Chudecki) - Piróg 8 (88. Piotr Lisowski).
Sędziował: Grzegorz Jabłoński (Kraków).
Widzów: 2078.

Mecz ten był pełen emocji od samego jego początku.

Kielczanie szybko objęli prowadzenie po golu Artura Piróga, który wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony boiska. Następnie na 2:0 dla zespołu ze stolicy województwa świętokrzyskiego podwyższył Rodrigo Zalazar. On z kolei pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za ewidentny faul bramkarza Motoru, Adriana Olszewskiego, na Mateuszu Sowińskim.

Motor jednak starał się nie pozostawać dłużnym i odpowiadał rywalowi własnymi atakami. W poprzeczkę trafił Piotr Ceglarz, a w dziesiątej minucie, jeszcze prze stanie 1:0 dla gości, jeden z lublinian skierował nawet piłkę do bramki, jednak arbiter dopatrzył się faulu na bramkarzu, Jakubie Osobińskim.

W końcu jednak gospodarze dopięli swego. Wspierani głośnym dopingiem kibiców najpierw strzelili bramkę kontaktową, a następnie doprowadzili do remisu. Pierwszego gola strzelił Michał Paluch, a drugiego Piotr Ceglarz, który wcześniej obijał obramowanie kieleckiej bramki.

Podopieczni Sławomira Grzesika jednak nie odpuszczali i w 43. minucie gry ponownie wyszli na prowadzenie, a bramkę strzelił Mateusz Sowiński. Na przerwę schodzili jednak z remisem, ponieważ kolejnym golem popisali się gospodarze. Bramkarza Korony II pokonał ponownie Piotr Ceglarz.

Sławomir Grzesik: Widać było po nas zmęczenie (WIDEO)

W drugiej połowie w zespole Motoru na boisku pojawił się były piłkarz Korony, Grzegorz Bonin. Wcześniej jednak, w 52. minucie gry, Tomasz Swędrowski sprawił, że po raz pierwszy na prowadzenie wyszli gospodarze. To jednak także nie trwało długo, ponieważ niecały kwadrans później drugiego gola w tym spotkaniu strzelił Artur Piróg.

Mirosław Hajdo: Zabrakło nam konsekwencji w defensywie (WIDEO)

Lublinianie walczyli. Znów strzelili gola, ale tym razem arbiter, Grzegorz Jabłoński dopatrzył się spalonego. Pod koniec meczu drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną za bezsensowny faul otrzymał Zalazar

Wynik spotkania już się nie zmienił. Korona II zremisowała w Lublinie i mimo wszystko to ona może uważać ten rezultat za szczęśliwy. Motor stworzył sobie więcej sytuacji podbramkowych i był bliżej przechylenia szali na swoją korzyść.