3 liga. Ogromne emocje i pierwsza wygrana Wisły Sandomierz w tym sezonie

dor
Wisła Sandomierz przed rozpoczęciem meczu z Wiślanami Jaśkowice, który wygrała 2:1. Fot. Piotr Chorab
Wisła Sandomierz odniosła pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Pokonała Wiślan Jaśkowice 2:1. Była to szósta kolejka trzeciej ligi.

Wisła Sandomierz - Wiślanie Jaśkowice 2:1 (2:1)
Bramki: 1:0 Damian Nogaj 6, 1:1 Maciej Wcisło 20, 2:1 Krystian Sornat 45.
Wisła: Wierzgacz 7 - Czerwiak 6 Ż, Korona 7, Kolbusz 7, Bażant 5 Ż (52. Ferens 5 Ż) - Piątkowski 5, Mokrzycki 7, Kamiński 5 (65. Sudy nie klas.), Nogaj 6 Ż (70. Łata 2) - Putin 5 l (77. Piechniak nie klas.), Sornat 5 (56. Poński 3).
Wiślanie: Ropek - Kuliszewski l, Ochman (84. Sikora), N. Morawski, P. Morawski - M. Morawski (65. Żaba), Krasuski l, Bębenek, Bator (55. Czarnecki) - Szewczyk (75. Balawender), Wcisło (69. Stanek).
Widzów: 300.

W 6 minucie Wisła objęła prowadzenie. Damian Nogaj odzyskał piłkę w środku pola, podał do Jarosława Piątkowskiego, ten dośrodkował w pole karne. Tam dopadł do niej Nogaj i pokonał bramkarza przyjezdnych.
Goście wyrównali w zamieszaniu podbramkowym - do siatki trafił Maciej Wcisło. Później Wiślanie mieli rzut karny, po faulu Pawła Bażanta, ale go nie wykorzystali.

Zwycięski gol padł w 45 minucie. Jarosław Piątkowski dośrodkował do Krystiana Sornata, piłka przeszła po rękach bramkarza Wiślan, odbiła się od słupka i wpadła do bramki. W doliczonym czasie gry wyborną okazję do podwyższenia wyniku miał Kacper Piechniak. Był na środku boiska, uderzył na pustą bramkę, ale tuż przed linią bramkową piłkę zatrzymał obrońca Wiślan.

Dariusz Pietrasiak, trener Wisły Sandomierz: - W pierwszej połowie mieliśmy przewagę, ale dopisało nam szczęście, bo Wiślanie nie wykorzystali rzutu karnego. Nie był to nasz najlepszy mecz w tej rundzie, ale najważniejsze, że zdobyliśmy trzy punkty. Ta wygrana był nam bardzo potrzebna. Mam nadzieję, że podbuduje zespół przed kolejnymi spotkaniami w trzeciej lidze.