3 liga piłkarska. Wisła Sandomierz jedzie po czwarte zwycięstwo do Stali Kraśnik

Trzy ostatnie mecze, trzy zwycięstwa i dziewięć punktów i zdecydowany awans w ligowej tabeli piłkarzy trzecioligowej Wisły Sandomierz, ze strefy spadkowej na dziesiąte miejsce.

W ostatniej kolejce, Wisła po golach Wiktora Putina i Dawida Korony pokonała pewnie 2:0 Orlęta Radzyń Podlaski. Do 70 minuty Wisła miała pełną kontrolę nad meczem. - Do 70 minuty grało nam się bardzo dobrze. Prowadziliśmy grę i mieliśmy sytuacje strzeleckie udokumentowane dwoma golami. Niestety 20 minut przed końcem spotkania Jarek Piątkowski otrzymał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę i od tego momentu Orlęta przejęły inicjatywę, ale udało nam się dowieść wynik do końca i pewnie zainkasować trzy punkty - tak mówił o tym meczu szkoleniowiec Wisły.

W dziewiątej kolejce podopieczni trenera Dariusza Pietrasiaka zagrają z beniaminkiem ligi, Stalą w Kraśniku i nie są bez szans na kolejne trzy punkty.

Wisła Sandomierz nie może jednak zapomnieć, że ze Stalą Kraśnik przed sezonem rozegrała mecz kontrolny i przegrała 0:2. Warto także dodać, że trenerem Stali jest były piłkarz sandomierskiej Wisły, Jarosław Pacholarz.

Sytuacja kadrowa w sandomierskim zespole przed niedzielnym pojedynkiem jest dobra. Poza pauzującymi od dłuższego czasu Maciejem Ziółkiem i Kamilem Pucem pozostali piłkarze są do dyspozycji trenera Dariusza Pietrasiaka.

Zestaw par dziewiątej kolejki trzeciej ligi. Stal Kraśnik - Wisła Sandomierz, niedziela 16, Motor Lublin - Sokół Sieniawa, sobota 18, KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Hutnik Kraków, niedziela 16, Stal Rzeszów - Czarni Połaniec, sobota 16, Chełmianka Chełm - Wisła Puławy, niedziela 15. 30, Podhale Nowy Targ - Podlasie Biała Podlaska, sobota 15, Wólczanka Wólka Pełkińska - Spartakus Daleszyce, sobota 16, Wiślanie Jaśkowice - Soła Oświęcim, sobota 16, Orlęta Radzyń Podlaski - Avia Świdnik, sobota 16.