3 liga piłkarska. Wisła Sandomierz wygrała w Sieniawie z Sokołem

W meczu 3 ligi piłkarskiej, Wisła Sandomierz pokonała 4:3 Sokoła w Sieniawie. Zwycięskiego gola w 90 minucie strzelił Jakub Łata.

Sokół Sieniawa - Wisła Sandomierz 3:4 (2:1)
3:4 Jakub Łata 90.

Wisła: Wierzgacz - Czerwiak, Kolbusz, Korona, Chorab (87 Konefał) - Piątkowski, Kamiński, Putin (90+2 Sudy), Mokrzycki, Ferens (62 Piechniak) - Sornat (69 Łata).

Jakub Łata w 90 minucie strzałem w okienko z pola karnego, po błędzie w ustawieniu defensywy Sokoła, zapewnił wygraną Wiśle. To drugi komplet punktów sandomierskiego zespołu, ale pierwszy zdobyty na wyjeździe przez podopiecznych trenera Dariusza Pietrasiaka.
Gospodarze po 20 minutach prowadzili już 2:0. Przestój gospodarzy w 32 minucie wykorzystał Wiktor Putin, strzelając kontaktowego gola. Na początku drugiej połowy, w zamieszaniu podbramkowym, najlepiej odnalazł się Dawid Korona, doprowadzając do wyrównania. Sokół wziął się za grę i Patryk Kapuściński głową wyprowadził ponownie miejscowych na prowadzenie. Radość z prowadzenia trwała tylko kilkadziesiąt sekund. Indywidualna akcja Piątkowskiego zakończyła się strzałem w długi róg i ponownym remisem. Sokół od 76 minuty grał w dziesiątkę gdyż drugą żółtą i w efekcie czerwoną kartką ukarany został Damian Skała.

Ocenia mecz
Dariusz Pietrasiak, trener Wisły Sandomierz: -Nasza gra nie wyglądała źle, ale do przerwy zdołaliśmy zdobyć tylko jedną bramkę. W drugiej połowie już dominowaliśmy na boisku. Decydującego gola strzeliliśmy w doliczonym czasie. Nie ma jednak znaczenia, kiedy trafia się do bramki rywala, ważne jest zwycięstwo i cenne trzy punkty.

Nowa Korona Kielce - wszyscy piłkarze bez tajemnic!