3. liga. Piłkarze KSZO 1929 Ostrowiec pewnie pokonali Unię Tarnów. Teraz czeka ich finał Regionalnego Pucharu Polski w Kielcach

Dorota Kułaga
Piłkarze KSZO 1929 Ostrowiec pokonali Unię Tarnów 2:0
Piłkarze KSZO 1929 Ostrowiec pokonali Unię Tarnów 2:0 Marcin Słoka
W meczu 33. kolejki trzeciej ligi piłkarze KSZO 1929 Ostrowiec wygrali z Unią Tarnów 2:0. Na listę strzelców wpisali się Fryderyk Janaszek i Franciszek Lipka.

Zwycięskie pożegnanie piłkarzy KSZO 1929 Ostrowiec ze swoimi kibicami

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Unia Tarnów 2:0 (1:0)
Bramki: Fryderyk Janaszek 25, Franciszek Lipka 82.
KSZO 1929: Burek- Domagała, Jarzynka, Mężyk, Brągiel – Maidanevych (46. Zdyb), Kafel (46. Dumaniuk), Nawrot (68. Lipka) - Janaszek (68. Dziubiński), Zimnicki, Bełczowski (68. Czernij).
Żółte kartki: Maidanevych (KSZO 1929), Orlik, Putin (Unia).
Sędziował: Sławomir Smaczny (Bytom).

Mecz odbył się w piątek, ponieważ trenerowi KSZO 1929 Ostrowiec Rafałowi Wójcikowi zależało na tym, żeby jego zespół miał jeden dzień więcej na regenerację przed finałem Regionalnego Pucharu Polski. W środę, 14 czerwca, na Suzuki Arenie KSZO 1929 powalczy o to trofeum ze Starem Starachowice, który kilka tygodni temu w imponującym stylu zapewnił sobie awans do trzeciej ligi.

Konferencja prasowa po meczu KSZO - Unia

Piłkarze KSZO 1929 pewnie zainkasowali trzy punkty i zwycięsko pożegnali się ze swoimi kibicami. Ostatni pojedynek w tym sezonie ostrowiecki zespół rozegra na wyjeździe 17 czerwca - zmierzy się z Chełmianką Chełm.

W meczu z Unią Tarnów prowadzenie dla KSZO 1929 zdobył w 25 minucie Fryderyk Janaszek, który pewnym strzałem pokonał Mateusza Zająca. Gospodarze poszli za ciosem i mogli podwyższyć wynik, ale brakowało precyzji. W 82 minucie wynik spotkania ustalił Franciszek Lipka, który wbiegł z piłką w pole karne i mocnym strzałem zaskoczył Zająca.