3. liga. Piłkarze KSZO 1929 Ostrowiec wygrali derby z Koroną II Kielce 2:0. Nie doszło do pojedynku braci Radosława i Kamila Sylwestrzaka

Dorota Kułaga
Piłkarze KSZO 1929 Ostrowiec pokonali Koronę II Kielce 2:0
Piłkarze KSZO 1929 Ostrowiec pokonali Koronę II Kielce 2:0 Kamil Bielaszewski
W derbowym meczu trzeciej ligi piłkarze KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski wygrali z Koroną II Kielce 2:0.

Piłkarze KSZO 1929 Ostrowiec wygrali derby z Koroną II Kielce

KSZO 1929 Ostrowiec Św. - Korona II Kielce 2:0 (1:0)
Bramki: Michał Nawrot 13, Fryderyk Janaszek 71.
KSZO 1929: Burek - Domagała, Jarzynka, Mężyk, Maidanevych (89.Żebrowski) – Kafel, Lipka (82.Zimnicki), Zdyb (65.Pawlik) – Brągiel (89.Lenard), Mażysz (65.Janaszek), Nawrot.
Korona II: Mamla – Zwoźny, Kiełb (76.Seweryś), Sylwestrzak, D. Lisowski - Strzeboński, K. Turek, Shinonaga (83. Przybysławski), Mucha, R. Turek (68.Kośmider) - Szulc (76.Płocica).
Żółte kartki: Maidanevych, Domagała, Kafel (KSZO 1929), K. Turek, R. Turek, Mucha, Szulc (Korona II).
Sędziował: Sebastian Wiśniowski (Tarnów).

Derby województwa świętokrzyskiego między KSZO 1929 i Korona II tradycyjnie dostarczyły sporo emocji. Tym razem ze zwycięstwa cieszyli się podopieczni Rafała Wójcika. Dodajmy, że był to mecz podwyższonego ryzyka.

Gospodarze objęli prowadzenie w 13 minucie po bardzo ładnym strzale Michała Nawrota z rzutu wolnego. Dobrą zmianę dał w 65 minucie Fryderyk Janaszek. To on w 71 minucie ustalił wynik spotkania - w sytuacji sam na sam pokonał Rafała Mamlę.

Nie doszło do pojedynku braci - Radosława i Kamila Sylwestrzaka. Piłkarz KSZO 1929 Ostrowiec ma problemy zdrowotne i nie mógł wystąpić w tym spotkaniu. Obrońca Korony II Kielce zagrał w defensywie, ale z drużyną musiał przełknąć gorycz porażki. Po spotkaniu, oczywiście, była okazja do miłej braterskiej rozmowy.