3. liga. Sensacyjny remis Wisły Sandomierz z Wieczystą Kraków. Dwa gole strzelił Lionel Abate. Zobacz zdjęcia z meczu

Dorota Kułaga
Lionel Abate zdobył dwie bramki dla Wisły w meczu z Wieczystą
Lionel Abate zdobył dwie bramki dla Wisły w meczu z Wieczystą Dorota Prokop
Wisła Sandomierz sprawiła sensację. W meczu trzeciej ligi zatrzymała Wieczystą Kraków, remisując z nią na własnym stadionie 2:2. Ten wynik sprawił, że zespół z Krakowa stracił pozycje lidera.

Wisła Sandomierz - Wieczysta Kraków 2:2 (1:1)
Bramki: Lionel Abate 37, 64 - Patrik Misak 8, Jakub Bąk 74.
Wisła: Czarnogłowski - I. Wódz, Sudy, Khorolskyi, Cichoń - Furman (85. Krajewski), Kotalczyk (78. Michalczyk), Szczypek (85. Stokłosa) - Wyjadłowski, Abate, Kościółek (72. Uciński).
Wieczysta: Mikułko - Faworow, Kołodziej, Koncewicz-Żyłka, Klimczak (76. Bujak) - Bąk, Pałaszewski, Majewski, Hebel, Torres - Misak.
Sędziował: Michał Mikulski (Lublin).
Żółte kartki: Koncewicz-Żyłka, Kołodziej.
Widzów: 1000.

- Wieczysta miała swoje sytuacje, ale i my mogliśmy zdobyć zwycięską bramkę. Abate pokazał że jest nietuzinkowym zawodnikiem. Chcieliśmy sprawić miłą niespodziankę kibicom, za ostatni mecz ligowy i te wydarzenia z pucharem - powiedział Robert Chmura, trener Wisły.

W 37 minucie po prostopadłym podaniu Kościółka Kameruńczyk Lionel Abate w sytuacji sam na sam pokonał Mikułkę. W 64 minucie po centrze z rzutu rożnego Abate strzałem głową zdobył bramkę na 2:1! W 74 minucie po akcji Torresa, Faworow oddał strzał z bliska, bramkarz odbił piłkę, ale Ukrainiec zagrał ją jeszcze Bąkowi, który doprowadził do wyrównania.

Wynik nie uległ już zmianie i sensacja stała się faktem. W Sandomierzu punkty stracił zespół Wieczystej - kandydat do awansu. Po tym remisie zespół z Krakowa stracił pozycję lidera. Pierwsze miejsce zajmuje Stal Stalowa Wola, do której żółto-czarni tracą jeden punkt. I to teraz Stal jest w lepszej sytuacji w walce o awans do II ligi.