3 liga. Spartakus Daleszyce pokonał Wisłę Sandomierz i utrzymał się w lidze

Włodzimierz Łyżwa
W meczu 33 kolejki trzeciej ligi, Spartakus Aureus Daleszyce pokonał 4:0 Wisłę Sandomierz. Spartakus po tej wygranej już utrzymał się w lidze. Wisła nadal nie jest pewna ligowego bytu.

Spartakus - Wisła 4:0 (3:0)
1:0 Mateusz Zawadzki 5 z karnego,
2:0 Piotr Ostrowski 18,
3:0 Adrian Bednarski 20.
4:0 Mateusz Janiec 83.

Spartakus: Pietras - Zawadzki, Skrzypek (78 Kaleta), Cedro, Bednarski (66 Janiec), Jeziorski, Ostrowski (89 Rosół), Krzeszewski, Blicharski, Gębura, Sot (76 Maciejski).
Wisła: Drzymała - Górski, Wilk (61 Poński), Sudy, Nykanowycz, Korona, Mokrzycki (46 Chorab), Piechniak, Bażant, Beszczyński, Łata (72 Miroszka).

Spartakus już po 20 minutach prowadził 3:0.
W 5 minucie za zagranie piłki ręką w polu karnym przez gracza Wisły sędzia wskazał na 11 metr. Karnego pewnie wykonał Mateusz Zawadzki.

W 18 minucie po zagraniu Szczepana Krzeszewskiego do Piotra Ostrowskiego, ten drugi strzałem w długi róg pokonał bramkarza gości.

Za kilka chwil było już 3:0. Rzut wolny wykonywał Kamil Blicharski, piłka trafiła w słupek i spadła na głowę Adriana Bednarskiego, który skierował ją do siatki.

Po zmianie stron wynik meczu ustalił Mateusz Janiec.

Wygrana Spartakusa jak najbardziej zasłużona. Wisła kompletnie zawiodła.