3 Liga. Szykują się derby województwa świętokrzyskiego. KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski zagra z Czarnymi Połaniec

Bartosz Wartałowicz
Kamil Bielaszewski
W 21 kolejce 3 ligi grupy 4 KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski zremisował z Avią Świdnik 0:0. Zespół Rafała Wójcika szykuje się do derbowego meczu z Czarnymi Połaniec - rewelacją rundy wiosennej. Zespół Michała Szymczaka w tej rundzie wygrał wszystkie mecze.

Avia Świdnik - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 0:0
KSZO: Burek - Domagała, Jarzynka, Mężyk, Brągiel - Janaszek, Nawrot, Kafel, Lipka (78 Zimnicki), Zdyb (65 Pawlik) - Mażysz (78 Żebrowski).
Żółte kartki KSZO: Jarzynka, Janaszek, Brągiel
Sędziował: Mateusz Mastaj (Dębica)
- Zasłużony remis, my mieliśmy kilka dobrych okazji, ale przeciwnik też miał swoje szanse. W dwóch sytuacjach udało nam się wybronić ten jeden punkt. Mamy swoje problemy personalne, ale toczyliśmy wyrównany bój na boisku wicelidera tabeli - powiedział po meczu z Avią trener KSZO Rafał Wójcik.

Zespół z Ostrowca Świętokrzyskiego zaczął rundę wiosenną od porażki z Wieczystą Kraków, po golu w doliczonym czasie gry Denysa Faworowa. Kolejny mecz - z Wisłoką Dębica został przerwany, ze względu na warunki atmosferyczne. Wygrana w derbach z rezerwami Korony 2:0, z pewnością wpłynęła pozytywnie na sympatyków tego klubu. Dobrym rezultatem też jest, biorąc pod uwagę formę zespołu w poprzednich meczach, remis z Avią Świdnik i to na terenie rywala.

Czy Czarni Połaniec stracą punkty po raz pierwszy w rundzie wiosennej? Trudne zadanie przed KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski

Piłkarzy KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski czeka jednak trudne zadanie. W sobotę, 1 kwietnia na własnym stadionie podejmą Czarnych Połaniec Mecz rozpocznie się o godzinie 15 . Zespół z powiatu staszowskiego jak dotąd wygrał wszystkie mecze w rundzie wiosennej - z Avią Świdnik, Wisłą Sandomierz i Podhalem Nowy Targ. Ponadto, zespół Michała Szymczaka jest z pewnością bardziej wypoczęty, ze względu na pauzę w 21 kolejce 3 Ligi, która spowodowana była wycofaniem się ŁKS Łagów.

Drużyna prowadzona przez Rafała Wójcika, w przypadku wygranej z Czarnymi, zbliży się do czołowych lokat w tabeli ligowej. Obecnie KSZO jest na szóstej pozycji, a Czarni Połaniec zajmują ósme miejsce w tabeli, wyprzedzając chociażby rezerwy kieleckiej Korony. W spotkaniu pomiędzy tymi zespołami w rundzie wiosennej, lepszy okazał się KSZO, który wywiózł trzy punkty ze stadionu w Połańcu. Wynik tamtego spotkania otworzył Adrian Gębalski - obecnie grający prezes Czarnych, ale w drugiej połowie drużyna z Ostrowca Świętokrzyskiego zdobyła dwa gole i ostatecznie wygrała tę potyczkę. Do siatki zespołu z Połańca trafiali wtedy Kostiantyn Czerniij i Fabian Burzyński, który w 86 minucie ustalił wynik spotkania.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0