3 liga. To były jednostronnej derby. Korona II Kielce rozbiła Wisłę Sandomierz 8:0! Goście byli tłem dla dobrze dysponowanych gospodarzy

Jaromir Kruk, dor
Korona II ograła Wisłę 8:0
Korona II ograła Wisłę 8:0 Kamil Bielaszewski
W derbowym meczu w trzeciej lidze Korona II Kielce rozbiła Wisłę Sandomierz. Pokonała ja na stadionie przy ulicy Szczepaniaka 8:0. Zespół z Sandomierza był tłem dla bardzo dobrze dysponowanych podopiecznych trenera Mariusza Arczewskiego.

Ale derby! Korona II rozbiła Wisłę Sandomierz 8:0

Korona II Kielce – Wisła Sandomierz 8:0 (3:0)
Bramki: Hubert Szulc 20, 53, Miłosz Strzeboński 31 z karnego, 67, Piotr Lisowski 45, 64, Tomasz Mucha 79, Szymon Płocica 83 z karnego.
Korona II: Mamla – Zwoźny, Kiercz, Seweryś, D. Lisowski – P. Lisowski – Nojszewski (58 Mucha), K. Turek (65 Kośmder), Strzeboński (70 Shinanoga), Konstantyn (65 M. Kiełb) – Szulc (58 Płocica).
Wisła: Ciołek – Partyka, Sudy, Krajewski – Kuzior, Bednarz, Kałaska, Peda, Trojanowskyj – Persak (71 F. Stępień), Sprawka.
Żółte kartki: Kiercz, Kośmider - Kuzior, Bednarz.
Sędziowali: Patryk Świerczek + Krystian Chrabąszcz, Aleksandra Hynek (Brzesko).
Widzów: około 100.

Korona II chciała się zrehabilitować za porażkę w Dębicy z Wisłoką i przeciw Wiśle Sandomierz od początku zaatakowała. Po indywidualnej akcji Janusza Nojszewskiego mogła prowadzić już po 20 sekundach. Parę razy musiał się wykazać Sebastian Ciołek, ale w 20 minucie nie miał szans, bo precyzyjnie uderzył Hubert Szulc, podawał mu Piotr Lisowski. Na 2:0 z karnego (faul na Jakubie Konstantynie) podwyższył Miłosz Strzeboński, a trzeciego gola dla kielczan zdobył Piotr Lisowski, wykańczając kapitalną kontrę zainicjowaną przez Janusza Nojszewskigo (asysta Jakuba Konstantyna). Po zmianie stron Korona II dążyła do kolejnych goli. W 53 minucie świetnym prostopadłym podaniem popisał się Radosław Seweryś, uderzał Konstantyn, Ciołek odbił futbolówkę, a skutecznie dobijał dobrze dysponowany Szulc. Podopieczni Mariusza Arczewskiego nie zadowalali się i dalej grali ofensywnie, a co najważniejsze popierali to trafieniami. Po akcji braci Lisowskich Korona II poprawiła na 5:0, a chwilę po tym Ciołka pokonał ponownie Strzeboński dobijając uderzenie Tomasza Muchy. Właśnie Mucha przeprowadził indywidualną akcję zwieńczoną trafieniem na 7:0. Po nim na listę zdobywców goli wpisał się Szymon Płocica, który pewnie wykonał jedenastkę za faul na Piotrze Lisowskim. Sędzia nawet nie doliczył dodatkowych minut, bo chciał oszczędzić Wisłę, która stanowiła tło dla Korony II.