3 liga. ZAPIS RELACJI LIVE. Wisła Sandomierz - Stal Stalowa Wola 0:3. Pewny triumf gości

Damian Wiśniewski
Poprzedni mecz z Wisłą Sandomierz Piotr Mroziński (z piłką) i jego koledzy ze Stali Stalowa wola przegrali 0:1 Marcin Radzimowski
W najbliższy weekend rozegrane zostaną mecze w ramach 35. kolejki rozgrywek grupy czwartej piłkarskiej trzeciej ligi. Na boisko wybiegną także zawodnicy Stali Stalowa Wola, którzy powalczą o szósty z rzędu mecz bez porażki w lidze. Początek ich meczu z Wisłą Sandomierz o godzinie 16.

RELACJA LIVE

ODŚWIEŻ, ABY ZAKTUALIZOWAĆ

Wisła Sandomierz - Stal Stalowa Wola 0:3 (0:0)
Bramki:
Bartosz Wiktoruk 47, Piotr Mroziński 50, Adam Waszkiewicz 52 z rzutu karnego.
Żółte kartki: Matuszewski
Wisła: Jurewicz – Siedlecki, Sudy, Tyl, Pieniążek - Stańczyk (69. Antochów), Taranek, Diel, Chmielowiec (62. Nikołaj), Zawiślak - Matuszewski.
Stal: Wietecha - Waszkiewicz (76. Conde), Khorolskyi, Hudzik (81. Lebioda), Sobotka - Wojtak (81. Pietrzyk), Zięba (66. Stępniowski), Wiktoruk, Jopek, Mroziński - Grabarz (66. Płonka)
Sędzia: Łukasz Szczołko (Lublin)

90+3'
Koniec! Stalówka rozbiła Wisłę Sandomierz!

90'
Trzy minuty doliczone do drugiej połowy.

84'
Wisła Próbuje strzelić gola honorowego, ale Stal rozbija jej ataki.

81'
Dwie zmiany w Stali. Schodzi Hudzik wchodzi Lebioda, a za Wojtaka wchodzi Pietrzyk.

76'
Aboubacar Sidiki Conde wszedł na boisko za Waszkiewicza.

72'
Diel oddał niezły strzał z dystansu, ale nieznacznie się pomylił.

69'
Antochów za Stańczyka w Wiśle

67'
Mroziński próbował oddać strzał sprzed pola karnego, ale został zablokowany.

66'

Dwie zmiany w Stali. Wchodzą Płonka i Stępniowski, a schodzą Zięba i Grabarz

64'
Próba ataku Wisły lewą stroną, ale zatrzymana przez obrońców Stali

62'
Zmiana w Wiśle. Nikołaj wchodzi za Chmielowca

56'
Stal Stalowa Wola kontynuuje dobrą grę i nie pozwala na wiele Wiśle.

52'
GOOOOOL! Waszkiewicz z rzutu karnego, 3:0!

51'
Rzut karny dla Stali.

51''
Pomocnik Stali wykorzystał podanie z bocznej strefy boiska od Jopka

50'
GOOOOL! 2:0 dla Stali, Mroziński!

48'
Dobry początek Stali, Wisła jest cofnięta.

47'
GOOOL! 1:0 dla Stali, Bartosz Wiktoruk oddał ładny strzał z okolic pola karnego i goście prowadzą!

46'
Zaczynamy drugą połowę

45+2'
Koniec pierwszej połowy meczu

45'
Do pierwszej połowy sędzia doliczył dwie minuty

44'
Grzabarz wyszedł sam na sam z Jurewiczem, wpakował piłkę do bramki, ale sędzia dopatrzył się spalonego i gole nie uznał.

43'
Mieliśmy małą przerwę spowodowaną urazami Khorolskyiego i Diela, ale już wracamy do gry

40'
Stal utrzymuje się dłużej przy piłce, ale wiślacy potrafią trzymać rywali w bezpiecznej odległości od własnej bramki.

37'
Tym razem niecelną próbą popisał się Wiktoruk

34'
Niecelny strzał z dystansu w wykonaniu Wojtaka.

31'
Żółta kartka dla drugiego trenera w Wiśle, Michała Szymczaka

28'
Zięba oddał strzał sprzed pola karnego na bramkę gospodarzy, ale nieznacznie się pomylił

25'
Kilka minut przewagi Stali, która ma jednak problem ze stworzeniem konkretnego zagrożenia pod bramką gospodarzy

21'
Żóła kartka dla Matuszewskiego z Wisły.

19'
Kolejny szybki atak Wisły, tym razem skończony niecelnym strzałem Zawiślaka.

15'
Groźna akcja Wisły, Matuszewski wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale kopnął prosto w Wietechę!

12'
Mroziński wpakował piłkę do bramki Wisły po strzale z dystansu, ale wcześniej faulowany był jeden z piłkarzy Wisły

8'
Wiktoruk przymierzył z dystansu, ale niecelnie

5'
Spokojny początek w wykonaniu obu zespołów, na razie bez szans pod bramkami.

1'
Zaczynamy mecz

***

Od momentu porażki z Koroną II Kielce z 11. kwietnia Stal Stalowa Wola nie przegrała ani jednego meczu zarówno w ramach rozgrywek ligowych, jak i pucharowych. W trzeciej lidze drużyna trenera Damiana Skakuja notowała następujące rezultaty: 5:0 z Hetmanem Zamość, 1:0 z Chełmianką Chełm, 0:0 z Wisłoką Dębica, 2:1 z Lewartem Lubartów i 4:0 z Siarką Tarnobrzeg. Z tym ostatnim przeciwnikiem zielono-czarni mierzyli się również w ramach finał Pucharu Podokręgu Stalowa Wola i zwyciężyli po konkursie rzutów karnych.

- Siarka Tarnobrzeg postawiła nam dużo trudniejsze warunki, niż w sobotę (Stal wygrała z Siarką mecz ligowy 4:0 - przyp. red.), ale spodziewaliśmy się tego. Druga połowa była dla nas bardzo trudna, wysocy zawodnicy Siarki stwarzali dużo zagrożenia pod naszą bramką, a do tego rywale otrzymali rzut karny obroniony przez przeżywającego drugą młodość Tomasza Wietechę. My też jednak mieliśmy swoje szanse - w pierwszej części szybko strzeliliśmy gola, którego nie uznał jednak sędzia. Potem świetnej okazji nie wykorzystał Aleksander Drobot, a w drugiej połowie w słupek trafił Piotr Mroziński. W konkursie rzutów karnych dopisało nam szczęście i mogliśmy się cieszyć z wygranej - powiedział nam po środowym pojedynku z Siarką trener Stali Stalowa Wola, Damian Skakuj.

Wisła Sandomierz natomiast w rundzie wiosennej wygrała tylko trzy mecze i spadła z czwartej lokaty zajmowanej po rundzie jesiennej, na miejsce dopiero 11. W ostatnim meczu sandomierzanie przegrali na wyjeździe z rezerwami ekstraklasowej Cracovii aż 2:6.

W pierwszym meczu z Wisłą Sandomierz Stal Stalowa Wola przegrała jednak na własnym boisku 0:1, a jedynego gola strzelił wówczas Kamil Bełczowski. Teraz jednak to stalowowolanie będą zdecydowanymi faworytami, choć będą musieli sobie radzić z ubytkami w zespole. W meczu w Sandomierzu nie będą mogli bowiem zagrać zawieszeni za nadmiar uzbieranych kartek ważni dwaj piłkarze: kapitan Michał Mistrzyk i będący ostatnio w dobrej formie Aleksander Drobot.

Stalowowolanie w razie zwycięstwa w pojedynku z Wisłą Sandomierz mogą awansować znów na podium klasyfikacji ligowej w grupie czwartej. Do zajmującego trzecie miejsce Podhala Nowy Targ tracą bowiem tylko jeden punkt. Dodatkowo mogą bardzo zbliżyć się do lokaty wicelidera, ponieważ zajmujący ją Sokół Sieniawa ma pięć punktów na koncie więcej od Stali, a także zagrał o jeden mecz więcej. Bardzo mało prawdopodobne jest, aby Stal dogoniła jeszcze lidera, Wisłę Puławy, ponieważ traci do niej aż 20 punktów. Wciąż może zakończyć jednak ten sezon nawet na drugim miejscu.

Mecz Wisłą Sandomierz - Stal Stalowa Wola odbędzie się w niedzielę dziewiątego maja, a gospodarzem będzie klub z województwa świętokrzyskiego. Początek zaplanowano na godzinę 16. Przypomnijmy, że drugi klub z północnego Podkarpacia, Siarka Tarnobrzeg, w tej kolejce będzie pauzować.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0