3 liga. Wisła Puławy - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 7:1. Kompromitacja ostrowieckiej drużyny, klub przeprosił kibiców [AKTUALIZACJA]

Damian Wiśniewski
W ostatnim meczu sezonu 2020/2021 w rozgrywkach grupy czwartej piłkarskiej trzeciej ligi KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski doznał wysokiej porażki z Wisłą Puławy na wyjeździe. Przegrał aż 1:7.

Wisła Puławy - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 7:1 (1:1)
Bramki:
Ednilson Furtado 11, 47, 50, Bartłomiej Bartosiak 63, 83, Łukasz Kacprzycki 67, Dariusz Brągiel 75 - Przemysław Dwórzyński 33.
Żółte kartki: Kondracki - Dwórzyński, Ziółkowski, Pawlik
Wisła: Kołotyło – Brągiel, Wiech, Kiczuk, Cheba, W.Puton, Bartosiak, K. Puton, Kondracki (72. Konc), Kacprzycki, Furtado (72. Figura).
KSZO 1929: Korziewicz 3 – M. Kaczmarek 3 (46. Kraśniewski 3), Mężyk 3, Dwórzyński 3, Ziółkowski 3 (80. Persona) – Pawlik 3 (60. Szydłowski 3), Partyka 3, Zaklika 3 (60. Zalewski 3), Szymański 3 (46. Stanisławski 3), P. Kaczmarek 3 – Paluch 3.
Sędziował: Jan Pawlikowski (Poronin).

Pierwsza połowa tego spotkania nie zapowiadała tego, że skończy się ono dla KSZO 1929 aż tak wysoką porażką. Puławianie co prawda dość szybko objęli prowadzenie po golu Ednilsona Furtado, jednak zespół z Ostrowca Świętokrzyskiego jeszcze przed końcem pierwszej połowy zdołał doprowadzić do wyrównania za sprawą strzału Przemysława Dwórzyńskiego.

Na drugą połowę pewna awansu do drugiej ligi Wisła nie wyszła jednak z zamiarem spokojnego dokończenia sezonu. Już na jej początku Ednilson Furtado szybko dołożył dwa trafienia, czym skompletował hat-trick.

Dla niego strzelanie w tym meczu się skończyło, ale potem zabrali się za nie jego koledzy z zespołu. Dwa gole dołożył od siebie Bartłomiej Bartosiak, a po jednym strzelili Łukasz Kacprzycki i Dariusz Brągiel.

KSZO 1929 nie zdobył natomiast już żadnej bramki. Przegrał w Puławach 1:7 i w kompromitującym stylu pożegnał się z sezonem 2020/2021.

- Wyszło zmęczenie pucharem, mecz 120 minutowy i późniejsze świętowanie. Młodzi zawodnicy popełnili też kilka znaczących błędów indywidualnych, nie unieśli presji meczu z tym przeciwnikiem - powiedział nam po spotkaniu trener KSZO 1929, Tadeusz Krawiec

AKTUALIZACJA

Po meczu klub wydał oświadczenie na swojej stronie internetowej oświadczenie, w którym przeprosił kibiców.

W imieniu Zarządu klubu, chcielibyśmy przeprosić kibiców za dzisiejszą kompromitującą postawę i wynik naszej drużyny w meczu z Wisłą Puławy. My jako zarząd w pełni bierzemy za to odpowiedzialność i obiecujemy wyciągnąć konsekwencje, aby taka sytuacja nigdy już nie miała miejsca. Ten wynik tylko utwierdził nas w przekonaniu, że klub i zespół potrzebuje gruntownych zmian jeśli chcemy sprostać oczekiwaniom i ambicjom kibiców i sponsorów. Czasami może zabraknąć umiejętności, ale takie cechy jak walka zaangażowanie i determinacja muszą nam towarzyszyć w każdym meczu i treningu. Tego będziemy wymagać i z tego będziemy rozliczać trenerów i zawodników. Hej KSZO!

Z poważaniem, Prezes Zarządu Dariusz Ogłaza.