3 liga. Wisła Sandomierz - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 1:3. Derby województwa świętokrzyskiego dla gości

Damian Wiśniewski
Zespół KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski wygrał na wyjeździe w trzecioligowych derbach województwa świętokrzyskiego Damian Wiśniewski
W meczu 16. kolejki rozgrywek grupy czwartej piłkarskiej trzeciej ligi Wisła Sandomierz podejmowała na własnym boisku KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. W derbowym pojedynku lepsza okazała się drużyna gości, która wygrała 3:1.

Wisła Sandomierz - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 1:3 (0:0)
Bramki:
Jakub Mażysz 77 - Radosław Sylwestrzak 83, Jakub Pawlik 85, 86.
Żółte kartki: Siedlecki, Partyka - Głaz, Majda
Wisła: Borusiński - Partyka (78. Kuliga), Serek, Dwórzyński, Janik (82. Taranek), Kudryavtsev, Jarosz (60. Rak), Siedlecki, Stańczyk, Mażysz, Bełczowski.
KSZO: Lipiec - Sylwestrzak, Zając, Majda (60. Pawlik), Stefanowicz, Brągiel, Persona, Głaz (90+1. Zalewski), Gałecki, Żurek (60. Dereń), Grudziński (60. Gruchała).

W pierwszej połowie spotkania kibice nie oglądali goli, a najbliżej strzelenia jednego był w pewnym momencie Radosław Sylwestrzak z KSZO - piłka po jego uderzeniu odbiła się jednak od poprzeczki bramki sandomierskiej drużyny.

W drugiej połowie dorobek strzelecki jednych i drugich się zmienił. Wynik w 77. minucie otworzyli gospodarze, a piłkę do bramki KSZO wpakował Jakub Mażysz. Kilka kolejnych minut należało do ekipy byłego trenera Wisły, a obecnie szkoleniowca zespołu z Ostrowca Świętokrzyskiego, Rafała Wójcika.

Jego podopieczni zdobyli trzy bramki w odstępie od 83 do 86 minuty. Pierwszego gola strzelił wspomniany wcześniej Sylwestrzak, a dwa trafienia dołożył Jakub Pawlik.

Po spotkaniu trener sandomierskiej drużyny miał nieco pretensji do swoich podopiecznych za nie zachowanie koncentracji do końca pojedynku.

- Pierwsza bramka po stałym fragmencie, popełniliśmy błąd w kryciu. Dwie kolejne to podania zza linii obrony z bocznego sektora. Zabrakło koncentracji i odpowiedzialności za wynik, bo w drugiej połowie przez 30-35 minut byliśmy lepsi. W pierwszej części meczu dominował KSZO, ale poza poprzeczką Sylwestrzaka nie miał sytuacji - powiedział nam Jarosław Pacholarz, trener Wisły.

- W drugiej połowie w pierwszych 25 minutach dominowała Wisła, w pierwszej my kontrolowaliśmy przebieg gry. Zmiany zrobione w drugiej połowie wniosły w naszą grę dużo świeżości i to bardzo nam pomogło. Nawet mimo utraconego gola - powiedział nam z kolei Krzysztof Trela, asystent trenera Wójcika w KSZO.