3. liga. Wisła Sandomierz zremisowała w Krakowie [ZDJĘCIA]

Tomasz Bochenek, PK
W meczu 3. ligi piłkarskiej, Jutrzenka Giebułtów zremisowała z Wisłą Sandomierz.

Jutrzenka Giebułtów - Wisła Sandomierz 3:3 (3:2)
Bramki: Dominik Zawadzki 6, 25, Maciej Balawender 36 - Marcin Sudy 16, Krzysztof Zawiślak 45 z karnego, Jakub Siedlecki 75.
Wisła: Polit – Kajpust, Wojcinowicz, Stasiak, Kuśmierczyk (80. Mażysz) - Zawiślak, Tyl, Sudy, Siedlecki, Bełczowski – Matuszewski (46. Klockowski).

Żółte kartki: Stasiak, Wojcinowicz, Zawiślak (Wisła).

Mecz był rozgrywany na boisku Prądniczanki Kraków, ze sztuczną trawą. Jutrzenka ograła na nim między innymi Stal Stalowa Wola 3:2 i rezerwy Korony Kielce 6:1. Również piłkarze Wisły Sandomierz czuli się na takiej murawie nieswojo. Wprawdzie wbili najsłabszej defensywie ligi (do dziś 47 straconych bramek w 17 meczach) trzy bramki, ale stracili tyle samo. W efekcie dość niespodziewanie osiemnasta drużyna w tabeli zremisowała z trzecią.

- Zaczęliśmy bardzo wysokim pressingiem. Kowalski wykonał odbiór piłki, zagrał do Majcherczyka, ten prostopadle podał Zawadzkiego, który z 20 metrów strzelił od słupka - opisuje okoliczności zdobycia pierwszej bramki, już w 6 minucie, trener Jutrzenki Piotr Powroźnik.

Jego piłkarze niedługo utrzymali prowadzenie, ale z rytmu gry nie dali się wybić. A w 25 min Zawadzki jeszcze raz pokazał, że potrafi świetnie uderzyć z dystansu. - Przepiękna bramka, po strzale z 25 metrów w boczną siatkę - podkreśla trener Jutrzenki.

Trzecia w tabeli Wisła trzeci cios dostała w 36 min. I znów był to gol efektowny, Polita tym razem pokonał Balawender. Goście zdołali jednak złapać jeszcze kontakt przed przerwą, po rzucie karnym. - W akcji, która do niego doprowadziła, jeden z zawodników, przyjmując piłkę ewidentnie zagrał ją ręką - uważa Powroźnik.

Sandomierzanie przycisnęli po przerwie, ale miejscowi skutecznie się bronili, no i tak naprawdę groźnych sytuacji pod bramką Jutrzenki nie było. To giebułtowianie dochodzili do bardziej klarownych okazji. Wyniku jednak nie podwyższyli, a w 75 minucie zrobiło się 3:3.

Piotr Powroźnik: - Kuriozalna bramka. Po wybiciu piłki w naszą "szesnastkę", nasz stoper przepychał się ze stoperem Wisły i podbił piłkę do góry. Bramkarz nie wiadomo dlaczego wyszedł, no i padła bramka praktycznie samobójcza.

To był już 50. gol stracony przez giebułtowian w tym sezonie. A mecz, mimo wszystko, mógł jeszcze się zakończyć dla nich szczęśliwie - dobrej okazji nie wykorzystał jednak Wątroba.

- Graliśmy o honor, o odzyskanie twarzy po ostatniej porażce (1:6 z Siarką Tarnobrzeg - przyp.). I to zrobiliśmy. Pokazaliśmy, że potrafimy grać w piłkę, pokazaliśmy to w meczu z jedną z czołowych drużyn III ligi - komentuje Piotr Powroźnik. - Prowadziliśmy już jednak 3:1, stwarzaliśmy dużo sytuacji i, szanując ten remis, uważam, że zasłużyliśmy na zwycięstwo.

WAKACJE PIŁKARZY RĘCZNYCH PGE KIELCE: PIĘKNE KOBIETY, NARTY WODNE, KONIE, MAJORKA, ISLANDIA… [zdjęcia]

IGOR KARACIĆ SIĘ ZARĘCZYŁ. ZOBACZ JEGO PIĘKNĄ WYBRANKĘ

PIĘKNOŚĆ Z UKRAINY. ZOBACZ PARTNERKĘ ARTIOMA KARALIOKA

BYŁY ZAWODNIK VIVE KIELCE JEST CZOŁOWYM POKERZYSTĄ ŚWIATA. WYGRYWA MILIONY DOLARÓW

KARACIĆ BIERZE NUMER PO JANCU. ZOBACZ, Z JAKIMI NUMERAMI W NOWYM SEZONIE BĘDĄ GRALI ZAWODNICY PGE KIELCE

POLUB NAS NA FACEBOOKU. NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIEJ PIŁCE RĘCZNEJ NA: