3 Liga. Wysoka wygrana KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski w derbach z Czarnymi Połaniec. Trzy gole i czerwona kartka. Zobacz zdjęcia

Bartosz Wartałowicz
W 22 kolejce 3 ligi grupy 4, KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski wygrał 3:0 z Czarnymi Połaniec w derbach województwa świętokrzyskiego. Tym samym, zwycięska passa piłkarzy Michała Szymczaka, zakończyła się na sześciu wygranych meczach z rzędu.

Wysoka wygrana KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski z Czarnymi Połaniec

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Czarni Połaniec 3:0 (2:0)
Bramki: Fryderyk Janaszek 1 z karnego, 16, Damian Mężyk 58.
KSZO: Burek - Domagała, Jarzynka, Mężyk, Maidanevych - Zdyb (79 Chernii), Kafel, Lipka, Nawrot (68 Żebrowski), Janaszek (Bełczowski) - Mażysz.
Czarni: Wieczerzak - Smoleń, Wątróbski, Bakowski, Misztal - Kałaska, Wiktor (71 Śledź), Kardyś, Łąk (36 Żądło), Galara - Martinez (82 Płużek).
Żółte kartki: Janaszek - Misztal
Czerwona kartka: Misztal 66 (za dwie żółte)
Sędziował: Karol Wójcik (Siedlce)

Trener Michał Szymczak nie mógł z różnych powodów skorzystać z aż 4 zawodników i Czarni na ten mecz przyjechali w okrojonym składzie. Początek był dla gości fatalny. Strata bocznego obrońcy Czarnych Połaniec w pierwszej minucie spotkania, zaczęła groźną kontrę KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, po której w polu karnym napastnika pomarańczowo-czarnych faulował spóźniony golkiper gości - Marcin Wieczerzak. Do jedenastki podszedł Fryderyk Janaszek i pewnie wykorzystał okazję. 15 minut później znowu na listę strzelców wpisał się Janaszek. Gospodarze po tym golu cofnęli się i pozwolili piłkarzom Czarnych Połaniec rozgrywać atak pozycyjny. Mecz zrobił się wyrównany, okazje były z obu stron, ale wynik do przerwy nie uległ zmianie.

Druga połowa przyniosła szybką bramkę dla zespołu Rafała Wójcika. Niespełna kwadrans po rozpoczęciu drugiej odsłony, dośrodkowanie z rzutu wolnego Michała Nawrota wykorzystał Damian Mężyk. Ten gol i druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka, którą w 66 minucie obejrzał Konrad Misztal, dobiły zespół Michała Szymczaka. Szkoleniowiec reagował zmianami, ale nie przyniosło to efektu. KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski wygrał zasłużenie 3:0.

Zwycięstwo na pewno zasłużone, zagraliśmy z animuszem, wykonaliśmy plan i potwierdziliśmy dobrą formę. Po tej pierwszej bramce złapaliśmy oddech, pozwoliliśmy gościom kreować atak pozycyjny, co im nie za bardzo wychodzi. Po drugiej bramce, gra się wyrównała, ale uważam, że kontrolowaliśmy przebieg tego meczu